WhatsApp ve Facebook Messenger’ı Avrupa’da Sıkıntıya Girecek! | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » WhatsApp ve Facebook Messenger Avrupa’da Sıkıntıya Girecek!
Genel

WhatsApp ve Facebook Messenger Avrupa’da Sıkıntıya Girecek!

Başı çekecek olan WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype olmak şartıyla ABD merkezli olan popüler mesajlaşma hizmetleri, yeni alınacak bir düzenleme ile Avrupa’da eskisi kadar rahat nefes alamayacaklar.

Başı çekecek olan WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype olmak şartıyla ABD merkezli olan popüler mesajlaşma hizmetleri, yeni alınacak bir düzenleme ile Avrupa’da eskisi kadar rahat nefes alamayacaklar.

Günümüzde en çok kullanılan popüler iletişim araçlarından WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype,Avrupa Komisyonu’nun  yeni telekom düzenlemeleriyle ilgili alacağı belirtilen kararlardan sonra Avrupa’da büyük sorunlar yaşayabilir. Mesajlaşma servislerini yönetip çeviren bazı kuralları dahada sıkı bir düzenlemeye sokan Komisyon, Eylül ayı içerisinde yapacağı bir duyuru ile kuralları dile getirecek. Veri planı olarak işleyen iletişim uygulamaları, Avrupa Komisyonu’nun yeni alacağı kurallardan sonra daha sıkı bir güvenlik ve gizlilik kuralları içerisinde yaşayacak.

Financial Times’ın paylaştığı habere baktığımızda WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype,Komisyon’un Avrupa’daki telekom endüstrisiyle ilgili bazı şartlar var ancak bu şartlar birebir yerine getirilmiyor. Asıl konu mesajlaşma hizmetlerinin alınan düzenlemelere uyması ve kendilerine ait taleplere karşılık vererek veya firmanın müşteri verilerini kullanarak gelir elde etme yolunu daha az bir özgürlüğe bırakması gerekiyor.

f8-2015-apps-mau-100575604-orig

Eylül ayı içerisinde WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype başta olmak üzere bir çok uygulama artık eskisi kadar rahat bir şekilde hizmet veremeyecek. Elde edilen gelirler konusunda daha sıkı bir düzenleme içerisinde gizlilik ve güvenliği arttıracak olan düzenleme, ayrıca böyle hizmetlerin daha az özgür bir şekilde davranarak gelir odaklı değilde hizmet odağını da eşit duruma getirilmesi hedefleniyor.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap