DNS Ayarlarının Değiştirilmesi Bilgisayara Zarar Verir mi? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayarİnternet » DNS Ayarlarının Değiştirilmesi Bilgisayara Zarar Verir mi?
Bilgisayar İnternet

DNS Ayarlarının Değiştirilmesi Bilgisayara Zarar Verir mi?

DNS Ayarlarının Değiştirilmesi Bilgisayara Zarar Verir mi?

Günümüzde internet in hızla artmasının yanında aynı oranla yasaklı web sitelerde artış göstermektedir. Bu nedenler genellikle internet sağlayıcımız tarafından ya da yetkili devlet tarafından bu internet sitelerine erişim engellenir. Bu nedenle çoğu kimse bu sitelere girmek için

DNS “domain name system” yani “alan adı sistemi” ifadesinin kısaltılmış halidir. Bilgisayarımızda ki DNS bize internet servis sağlayıcısı tarafından verilmiştir. Bu nedenle internet servis sağlayıcısı tarafından engellenen bir siteye bizde bu DNS ile giriş yapamayız.
DNS ayarımızı değiştirdiğimiz de çoğu kimse zararlı olduğu görüşündedir. Ama bilgisayar için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ayrıca DNS ayarının değiştirilmesinden sonrada internet hızında bir değişiklik olmamaktadır hatta bazen internet hızının arttığı bile gözlemlenmektedir. Ama yetişkinlik çağına ermemiş çocuklarınız varsa pornografik ve müstehcen sitelere girmemesi için DNS yideğiştirdiğinizden sonra bir filtre uygulaması yüklemeniz iyi olacaktır.

DNS

 

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap