Blog Nedir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Blog Nedir ?
İnternet

Blog Nedir ?

İnsanlar; anlatmak,paylaşmak ve etkileşmek isteyen sosyal varlıklardır.İnsanların düşüncelerini paylaşma isteği onları çeşitli arayışlara yönlendirir ve gelişen teknoloji ile internet sayesinde insanlar fikirlerini rahatça paylaşabilecekleri platfom arayışlarına girişir.Teknolojinin en güel nimetlerinden bir tanesi olan internet de insanlara blogları sunar ve bir serüven başlar…

Blog kelimesi, birçoğumuzun ismini söyleyip geçtiği fakat anlamını tam olarak bilmediğimiz bir kelimedir. Aslında ingilizce de yer alanweb ve blog kavramlarının birleşmesiyle oluşan weblog kelimesinden türemiştir. Türkçe bir karşılık henüz bulamasak da “web günlüğü” ve “kişisel günlük” kavramlarının blog kelimesiyle büyük oranda örtüştüğünü söyleyebiliriz.

Blogları canlı tutan ve bloglara önem kazandıran en önemli etken yorumlardır. Düşüncelerimizi paylaştığımız yazılar ziyaretçiler tarafından yorumlanır ve bir tartışma ortamı oluşur. Bu sayede farklı bakış açıları tarafından yazılmış düşüncelere tanık oluruz. Blogları önemli kılan hususlardan bir tanesi de budur. Bilgileriniz insanlar tarafından değerlendirilip, harmanlanarak size geri dönüş yapar ve konu ile alakalı bilgi birikiminizin artmasını sağlar.

Blog

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap