Facebook’tan Video Nasıl İndirilir? | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?
Genel

Facebook’tan Video Nasıl İndirilir?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Facebook üzerinden milyarlarca paylaşım yapılmaktadır. Bu paylaşımların önemli bir kısmı ise videolardan oluşur. Söz konusu videoları bazen çok beğenir ve bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek istersiniz. Fakat bunu direkt olarak yapmak mümkün değildir. Yani Facebook size, videoları istediğiniz gibi indirmeniz için bir “İndir” tuşu vermez. Bunun için Facebook’tan video indirmek için daha farklı yolları kullanmanız gerekir. Yazımızın devamında Facebook’tan video nasıl indirilir sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Yukarıda da ifade edildiği gibi Facebook üzerinden çok sayıda videolu paylaşım yapılır. Bundan dolayı video indirmek için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden kendiniz için uygun olanı tercih edebilir ve kolay bir şekilde video indirebilirsiniz. Aşağıda, en fazla tercih edilen Facebook video indirme seçenekleri yer almaktadır.

Özel Yazılım Olmadan Facebook Video İndirme

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bu yöntemde ekstra bir yazılıma ihtiyaç duymadan video indirebilirsiniz. Fakat bu işlemleri yaparken son derece dikkatli olmanız gerekir. İşlem için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • İlk olarak indirmek istediğiniz videoya karar verin.
 • Daha sonra söz konusu hesaptaki “Videolar” bölümüne geçiş yapın ve indirmek istediğiniz videoyu buradan bulun.
 • Videoyu bulduktan sonra videonun üzerinde yer alan tarih bölümüne tıklayın ve “Linki kopyala” butonuna basın.
 • Kopyaladığınız linki ilgili sayfaya yapıştırın ve daha sonra indir butonuna basın. Bu aşamaları doğru olarak izlediğinizde indirme işlemini kısa sürede tamamlayacaksınız.

* Bu yöntem kullanışlı olsa da güvenilir sitelerden yapılması şarttır. Çünkü bazı siteler sizin kişisel bilgilerinizi talep edebilir. Bu da güvenlik zaafiyeti durumlarında sizi sıkıntıya sokacaktır.

Özel Yazılımlar ile Facebook Video İndirme

Facebook videosu indirmek için kullanacağınız farklı yöntemler de vardır. Bunlar özel yazılımlardan başkası değildir. Video indirmek için bu özel yazılımları ilk olarak bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. Bahse konu yazılımlardan güvenilir olanlarını tercih etmeniz çok önemlidir.

İndirmiş olduğunuz yazılımı bilgisayarınıza kurmalısınız. Bu aşamada işlem otomatik olarak tamamlanır. Ancak programın bilgisayarınızın işletim sistemi ile uyumlu olması çok önemlidir. Eğer burada bir sorun var ise yazılım tam olarak kurulmaz. Kurulmayan yazılımdan video indirilmesi ise söz konusu olmaz. Yazılımı kurduktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek video indirebilirsiniz.

 • Yazılımı açın.
 • İndirmek istediğiniz videonun linkini yazılımın ilgili bölümüne yapıştırın.
 • Bu aşamadan sonra ise “İndir” butonuna basın ve videoyu indirin.

Bu adımlardan sonra video, yazılımda belirlenen klasöre inecektir.

FBVideox ile Facebook Videosu İndirme

Tatlıyı sona sakladık J Facebook’tan video indirmenin en kolay yolu, FBVideox kullanmaktır. Son derece gelişmiş bir sisteme sahip olan bu yöntemin kullanımı ise oldukça basittir. Öyle ki, bu sistemi sadece basit bilgisayar ve telefon bilgisi ile kullanmak mümkündür. “FBVIDEOX” sitesi tarafından sunulan bu imkân sayesinde en sevdiğiniz, hayran kaldığınız ve beğendiğiniz videoları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

FBVideox, farklı ihtiyaçlara yönelik farklı çözümler üreten bir sistem olarak dikkat çeker. Örneğin; sürekli Facebook videosu indiriyorsanız, geliştirilen eklentiyi kullanabilirsiniz. Ya da eklenti ile uğraşamam diyorsanız, site üzerinden video indirme yapabilirsiniz. Bu sitede işlem yapabilmek için üye olmanıza ya da ücret ödemenize gerek yoktur. Ayrıca sistem, sizin bilgilerinizi depolamaz. Böylece yaptığınız indirme işlemi tamamen gizli kalır. Şimdi gelin bu muhteşem yöntemi nasıl kullanacağınızdan bahsedelim. https://fbvideox.com/tr/ sitesi üzerinden indirme yapmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

 • İndireceğiniz videonun bağlantısını kopyalayın.
 • Kopyaladığınız linki, sitedeki ilgili bölüme yapıştırın.
 • “İndir” butonuna basın.

Gördüğünüz gibi son derece basit ve hızlı bir yöntem. Bu yöntem ile saniyeler içinde istediğiniz kadar video indirebilirsiniz. Herhangi bir işlem sınırı yoktur. Videoların boyutları noktasında da bir sınırlama söz konusu değildir. Kısacası söz konusu site, Facebook’tan video indirme noktasında size ciddi bir özgürlük sunar.

FBVideox, sizler için özel bir Google Chrome eklentisi geliştirmiştir. Bu eklenti ile çok daha hızlı bir şekilde video indirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekildedir:

 • İlk olarak yukarıda yer alan siteye giriş yapın.
 • Sağ üst köşede yer alan butonu kullanarak Chrome eklentisini indirin ve kurun.
 • Eklenti kurulduktan sonra aktif hale otomatik olarak gelecektir.
 • Bu aşamadan sonra Facebook videolarında bir indirme butonu göreceksiniz.
 • Bu butona basarak videoları indirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan yöntemler sayesinde Facebook’tan video indirme konusunda herhangi bir zorluk yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap