Samsung’un Başı GTA 5 ile Dertte! | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » Samsung’un Başı GTA 5 ile Dertte!
Oyun

Samsung’un Başı GTA 5 ile Dertte!

Bataryasının ısınıp patlaması sonucu Japonya da dâhil birçok ülkede yasaklandığını aktardığımız Galaxy Note 7, bu konuda sosyal medyada birçok espriye konu olmaya devam eden Galaxy Note 7 sebebiyle Samsung‘un başı Grand Theft Auto 5 ile derde girdi.

Grand Thef Auto 5 sahibi bir oyuncunun oyuna yaptığı modla beraber oyun içindeki bombaların yerini Galaxy Note 7 cihazı almıştı. Yapılan bu mod oldukça beğenilmiş ve videoları başta Youtube olmak üzere tüm internet ortamına yayılmıştı. Viral hâline gelen bu modu ve videolara tepki gösteren Samsung, telif hakları ve firmayı küçük düşürücü hareket sebeplerinden dolayı mahkemeye müracaat etmişti. Samsung‘un bu adımı sonrasında Youtube üzerinde bu modu içeren videolar kaldırılsa da her gün milyonlarca kullanıcının video yüklediği Youtube‘da bu işin takibi oldukça zor.

Galaxy Note 7 ile yaşadığı büyük maddi zararın ardından sosyal medyada viral hâline gelen bu modun Samsung‘un itibarını sarstığı bir gerçek. Bakalım, iki taraf arasındaki bu sorun ne zaman ve nasıl çözülecek. Umarız, oyun modunu yapan oyuncu arkadaşın başı bu işten dolayı belaya girmez.

Yazar hakkında

Ozan Bülbül

1994 modelim, Trabzonluyum. Uzun zamandır tüketici olarak bulunduğum internet ortamında yaklaşık dört senedir bir şeyler üretip paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum Yap