Yabancı içerikli web site açmak | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Yabancı içerikli web site açmak
İnternet

Yabancı içerikli web site açmak

Yabancı içerikli web sitelerin her zaman daha çok kazandırdığını biliyoruz.Bu kazanç aslında ülke ülke değişiyor. Örnek olarak ABD içeriklerine yönelik bir web sitesi açtığımızda kazancımız o ülkenin adworkse verdiği önemle alakalıdır.ABD den reklam veren firma tık başı maliyetine göre reklam verir.Yayıncıda tık başı maliyete göre kazanç sağlar.ABD de Google adworks’e verilen önem bir hayli fazladır.Firmalar arası rekabet ve ülkenin büyük bir bölümünün internet kullanması bu rekabeti daha kızıştırıyor.

yabanci-web

Önce kuracağımız web sitesi ile ilgili dil belirlenmelidir.İngilizce içerik bir site kuracaksak bu sitenin dili ingilizce olmalı google sitenin dilini ingilizce görmelidir. Site lokasyonu mümkünse yurt dışı serverlar’dan olmalıdır.

Web sitenin seosuyla  ilgili olarak ta aynı içerikli ve aynı dili kullanan sitelere yönelmek önemlidir.Bunun nedeni ise türkçe içerikli sitelerde, yabancı içerikli site için seo çalışması yapmak pek sağlıklı olmayacaktır.Ama içerik yönünden aynı ise siteler bunun bir nebze de etkisi olacaktır.

Yazar hakkında

Enes Kuroğlu

Bilgisayarla arası iyi olan ve yeni şeyler bulmayı seven bir zat.

Yorum Yap