Age of Empires 3 Multiplayer Oynama | Pc Webim
Ana Sayfa » BilgisayarOyun » Age of Empires 3 Multiplayer Oynama
Bilgisayar Oyun

Age of Empires 3 Multiplayer Oynama

age of empires 3

Age of Empires 3, Microsoft oyun stüdyoları tarafından 2005 yılında piyasaya sürülen gerçek zamanlı strateji oyunudur. Bu yazıda Age of Empires 3 oyununu hamachi yardımı ile multiplayer olarak nasıl oynayabileceğinizi anlatacağım.

Nasıl Yapılır ?

Öncelikle bilgisayarınıza LogMeIn Hamachi programını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra Hamachiyi çalıştırarak bir oda kuruyorsunuz ve multiplayer olarak oyun oynamak istediğiniz arkadaşlarınızın bu odaya katılmasını sağlıyorsunuz. Hamachi ile bilgisayarlar arası bağlantı oluştuktan sonra geliyoruz oyun için yapmamız gereken ayarlara.

Age of Empires 3 oyununu direkt olarak başlatıp multiplayer oynamaya çalışırsanız oyun hamachi ip adresiniz yerine bilgisayarınızın kendi ip adresini kullandığı için multiplayer olarak oyunu oynayamazsınız.

Hamachi ip adresini oyunda kullanmak için aşağıdaki dosyayı indirmeniz gerekiyor.

Dosyayı indirdikten sonra oyunun kurulu olduğu dizine kopyalayın ve aoe3loader.exe‘yi yönetici olarak başlatın. Ekrana ip adresleri gelecektir buradan hamachi ip adresinizi seçin. Ardından “Start Game” butonuna basarak oyunu başlatın.

Artık oyununuz hamachi ip adresi ile başlayacağı için arkadaşlarınızla oyunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap