Film ve Oyun Önerileri Karantinada Sıkılmayın! | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » Film ve Oyun Önerileri Karantinada Sıkılmayın!
Oyun

Film ve Oyun Önerileri Karantinada Sıkılmayın!

Film önerileri, oyun önerileri ile gününüzü güzelleştirmeye geldik! Öncelikle umarım her şey yolundadır ve geçirdiğimiz bu zor zamanlarda iyisinizdir. Yapılan açıklamalar sonrasında artık herkes tarafından ciddi bir virüs ile karşı karşıya olduğumuz inkar edilemez. Bu durumdan dolayı da milyonlarca bireyimiz kendisini eve kapattı. Eve kapanmasına kapandık ancak birinci gün, ikinci gün, üçüncü gün derken canımız sıkılmaya başladı. Tam da böyle zamanlarda can sıkıntısına ilaç gibi gelecek birkaç önerimiz bulunuyor. Mobidictum’dan son haberleri görebileceğiniz mobil oyun dünyasından film arenasına kadar birçok önerimiz burada. Başlayalım! 🙂

Film Önerileri

Sürekli evde durmak canınızın sıkılmasına neden olabilir. Bu yüzden oyalanmak için bir şeyler yapmanız gerekiyor. Tam da bu noktada işin içine filmler ve diziler giriyor. Önerdiğimiz bu filmleri izlerken can sıkıntınızı büyük ölçüde giderebilirsiniz.

I am Legend

Im Legend (Ben Efsaneyim)

Yönetmenliğini Francis Lawrence’in yaptığı ve başrolde Will Smith’in yer aldığı 2007 yapımlı bilimkurgu filmi. Im Legend’ta Will Smith, Robert Neville adında virolojide uzmanlığını tamamlamış askeri bir doktoru (viroloğu) canlandırıyor.

Robert Neville, korkunç bir virüs salgınına engel olamayan bir bilim adamı ve New York sokaklarında hayatta kalabilen nadir insanlardandır. Virüs çoğu insanın ölümüne sebep olmuş; hayatta kalanların yüzde 5’lik dilimi gün ışığına duyarlı hale gelen mutantlara dönüştürmüştür sadece yüzde birlik bir kısım bağışıklık kazanarak sağlıklı kalmıştır. Neville ise bulunduğu bölgede virüse karşı bağışıklık kazanan tek insan olarak hayatta kalmıştır. Bulunduğu bölgedeki tek sağlıklı insan diyoruz çünkü can dostu Samantha (köpeği) de sağlıklı bir şekilde ona eşlik ediyor. Sabahları köpeği ile birlikte günlük işlerini yerine getiriyor, erzaklarını depoluyor, sporunu yapıyor, hayatta kalan diğer insanlara sinyaller göndermeye çalışıyor hatta bir film dükkanında bulunan cansız mankenlerle sohbet etmeyi bile ihmal etmiyor. Ancak tüm bunları yaparken akşam olmadan eve dönmesi gerekiyor.

Neville, sabahları kendi yaşamını idare ettirmek için uğraşırken geceleri başkalarının hayatlarını devam ettirebilmesi için üç yıl boyunca elindeki tüm imkanları kullanarak hayvanlar ve mutant insanlar üzerinde deneyler yaparak virüsü yenebilmeyi amaçlıyor. Bağışıklığı olduğundan dolayı kendi kanını kullanarak virüse karşı yeni bir ilaç oluşturmaya çalışıyor ancak zaman aleyhine bir şekilde hızla tükeniyor.

Marslı

Marslı

Marsa giden bir grup astronot, görevleri sırasında şiddetli bir fırtınaya yakalanırlar. Fırtınada iletişimleri kesilen ve öldü sanılan bir astronot kendisine geldiğinde ekipteki herkesin gittiğini görerek Mars’ta tek başına kalır. Elinde sınırlı sayıda malzeme bulunan astronot Mark Watney, zekasını kullanarak dünyadakilere yaşadığına dair bir mesaj göndermek için elinden gelen her şeyi dener. NASA’ya hayatta olduğuna dair sinyal göndermeyi başaran astronotumuz kurtarma ekibi gelene kadar yiyecek ve su üretebilmenin yollarını bularak hayatta kalabilmeli. Bu sürükleyici filmi izlemeden önce filmin ana kaynağı olan Andy Weir’in kaleme aldığı Marslı kitabını mutlaka okumanızı öneririm. Kitabı okurken sonunun gelmesini istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Cargo

Cargo

2018 yapımlı ve yönetmenliğini Yolanda Ramke ve Ben Howling’in üstlendiği Cargo filminde Sherlock Holmes dizisinden aşina olduğumuz Martin Freeman başrol olarak karşımıza çıkıyor.

Mutlu bir ailesi olan Andy’nin korkunç bir virüs salgını sonrasında hayatı tam bir kaosa dönüyor. Eşini virüsten dolayı bir zombiye dönüşünü izlemek zorunda kalan Andy, eşini kaybettikten sonra bebeği ile birlikte yapayalnız kalır. Bebeği ile bir başına Avustralya kırsalında kalan Andy, zombi olan karısının kendisini ısırması sonucunda o da zombi virüsünü kaptı ve onun da virüse dönüşmesi için yalnızca 48 saati var ve zombiye dönüşmeden önce bebeği Rosie için güvenli bir yuva arar.

Tabii ki birçok film önerisi yapılabilir. Siz de IMBD üzerinden film sıralamalarına bakabilir ve size en uygun filmi görebilirsiniz.

Dizi Önerileri

Filmler can sıkıntınızı giderebilir ancak 2-3 saat gibi kısa süreli olmaları yeni film arayışlarına neden olacaktır. Daha uzun soluklu bir şeyler arayanlardansanız bir de şansınızı dizilerde aramalısınız. Önerdiğimiz bu uzun soluklu dizileri izlerken de can sıkıntınızı büyük ölçüde giderebilirsiniz.

Lucifer

Lucifer

Bir komedi-drama dizisi olan ve içerisinde pek çok gizem bulunduran Lucifer, Tom Kapinos tarafından yazılmıştır. Başlangıçta Lucifer adlı melek cennetten kovuldu ve sonsuza dek cehenneme hükmetmeye mahkum edildi. Ta ki tatile çıkmaya karar verene dek. Lucifer’ı Tom Ellis canlandırmakta ve diziye göre Lucifer, cehennemin kralı ve şeytanın da ta kendisi. Eski bir tanıdığının vahşice öldürülmesin ardından, şeytan tüyü taşıyan Lucifer katillerden intikam almaya yemin eder ve beklenmedik bir müttefik edinir. Cennet ve cehennem temalarının yoğun olarak işlenen dizide Lucifer, dedektif Chloe ile tanışır ve insanların arzularını açığa çıkarabilme yeteneğinden bahsederek birlikte çalışmayı teklif eder. Bunu kanıtlamak için bu yeteneği Chloe üzerinde de deniyor ancak işe yaramadığını görünce oldukça şaşıran Lucifer, Chloe ile arasında bir bağlantı olduğunu anlar. Peki Chloe, Lucifer’in gerçek yüzünü öğrenince ne olacak dersiniz?

Merlin

Merlin

Kral Arthur efsanesinin aile odaklı bu yeni uyarlamasında Merlin Camelot’a varır ve büyü becerilerini eskiden büyü işleriyle uğraşan saray hekimi aynı zamanda amcası Gaius’un yardımıyla geliştirmeye başlar. Ancak bir sorun vardır; Camelot kralı Uther Pendragon, büyü ve büyü işleriyle uğraşanların Camelot’ta yeri olmadığını her defasında acımasız bir şekilde gösterirken Merlin bu yeteneğini Gaius ile birlikte herkesten gizlemek zorunda. Merlin’in amacı Arthur’un Calemet kralı olmasına yardım etmek ve bu yolda çıkan kötülüklere karşı onu korumak. Bu sırada Lady Morgana’da aslında gerçekte kim olduğunu yavaş yavaş öğrenmeye başlar. Merlin de bu sırada Albion halkını bir araya getirmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır.

The 100

The 100

Nükleer bir kıyametin dünyayı yok edişinden bir asır sonra 100 uzay istasyonu sakini, gezegende yaşanıp yaşanamayacağını öğrenmek için dünyaya gönderildiler. Suç işleyen çocuklardan oluşan 100 kişilik ekip dünyaya sert bir şekilde iniş yaptıktan sonra havanın temiz ve yaşanabilir olduğunu görüyorlar ancak uzay istasyonunda kalan diğerlerine bu durumu haber veremiyorlar çünkü iletişimlerini iniş sırasında kaybediyorlar ve tek iletişim kollarındaki bileklikler…

Yanlış dağa indirildiğini anlayan Clarke, yiyecek ve barınak için Weather dağına gitmeye karar verir bu yolculuk sırasında radyasyonla kaplı bir ormandan geçmek zorunda kalıyor. Tüm bunlar bu kadarla kalmıyor. Acaba dünyada yalnızlar mı ya da insan ırkını devam ettirebilecekler mi?

Mobil Oyun Önerileri

Filmleri ve sezonları ardı ardına gelen dizilerimizi izledik ama artık tek başına olmak istemiyor ve arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirmek istiyorsanız onun için de çözümümüz var: Oyun oynamak. Arkadaşlarınızla birlikte zaman geçirebileceğiniz binlerce oyun bulunmakta. Bilgisayar başında oturmaktan sıkılanlar da mobil oyunları tercih edebilir. Bizim önereceğimiz bu oyunlar mobil alanda olacak. Tabii çocuğunuz için öneriler arıyorsanız MEB’in resmi sitesindeki önerileri de bir göz atmanızı öneririz.

PUBG Mobile

Sanıyoruz ki PUBG Mobile‘ı duymayan kalmamıştır. Dört arkadaşınız ile birlikte Vikendi’nin donmuş nehirlerinin üzerinde yürüyebilir, Eragel sokaklarında rakiplerinize pusu kurabilirsiniz. Ayrıca PUBG Mobile için düzenlenen turnuvalara da arkadaşlarınızla birlikte katılarak birçok ödül kazanabilirsiniz.

Brawl Stars

Brawl Stars

Hız, rekabet ve tatlı grafikler… Brawl Stars da mobil oyun öneilerimizden biri. Kısa sürelerle güncellemeler alan bu oyun her geçen gün biraz daha tatlı hale geliyor diyebiliriz. Ayrıca Mobidictum, Brawl Stars’ta da her hafta sonunda turnuvalar düzenleyerek kazanan oyuncuları ödülleriyle buluşturuyor. PUBG Mobile’dan ziyade Brawl Stars oyununda üç arkadaşınızı alarak şansınızı deneyebilirsiniz.

Teamfight Tactics

Teamfight Tactics (Taktik Savaşları)

Riot Games’in League of Legends içindeki Teamfight Tactics (Taktik Savaşları) oyunu 19 Mart’ta mobil platformlara geldi. İster tek başınıza isterseniz arkadaşlarınız ile birlikte -en fazla 8 kişi- oynayabilirsiniz. Kompozisyonunuzu ve stratejinizi belirleyerek maçları kazanabilir, puanınızı yükselterek üst liglere çıkabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap