GTA 4 xlive.dll Hatası | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » GTA 4 xlive.dll Hatası
Hata Çözümleri

GTA 4 xlive.dll Hatası

GTA uzun zamandır oyuncuların çok sevdiği oyunlardan bir tanesidir. Oyun içerisin de istediğiniz her işlemi yapabildiğiniz için oyuncular tarafından çok tercih edilen bir oyundur. Bir nevi oyunu aldıktan sonra bütün simülasyon oyunlarını oynayabiliyorsunuz gibi düşünebilirsiniz. Tren, gemi, uçak motor, kamyon gibi araçları sürebildiğiniz gibi polis, itfaiyeci, sağlıkçı gibi meslekleri de yerine getirebiliyorsunuz. Fakat oyunun ücreti ciddi derece çok yüksek olduğu için herkes oyunu orijinal alamıyor korsan olarak kullanmak istenilince de bu tür hatalar alına biliniyor. Gelin lafı daha fazla uzatmadan gta 4 xlive.dll hatasının çözümünü anlatalım.

GTA 4 xlive.dll Hatası Çözümü

Xb7Y8TBPhq6TvHQbCXn6

GTA 4 oyununuz korsansa bu tür hata ile karşılaşmanız normaldir. Fakat bunun çözümü çok basit yapmanız, gereken işlem sadece dosya değişimi. İnternet üzerinde yazımızın başlığıyla hatayı arattığınız da karşınıza çıkacak olan dosyayı indirin.

9ewvIhDCayRvo7lgBxbV

Karşınıza yukarıda ki gibi bir dosya çıkacaktır. İçerisinde ki dosyaları kopyalayın ve daha sonra aldığınız GTA 4 xlive.dll hatası hızlı bir şekil de çözüme kavuşması için GTA 4 dosyalarınızın dosya konumunu aç seçeneğine tıklayarak GTA 4 dosyalarınızın arasına yerleştirin.

Neden Böyle Bir Hata İle Karşılaştım?

  • Korsan oyunları oynayabilmeniz için yazılım korsanları oyunların kod yapılarıyla oynarlar.
  • Bazı oyunlar korsanlara karşı korumalı oldukları için bu tür hatalar çıkartırlar ve sizlerin oyunu oynamanıza engel olurlar.
  • Oyunun kod yapısı ile oynayan korsan yazılımcılar yaptıkları değişiklerle oyunun yapısını bozarlar fakat oyunların kodları çok karışık olduğu için bir yeri değiştirdiğiniz de başka bir bölümün kodları ile çakışabilir. Bu tür hataların çıkma sebepleri bu nedenledir.

Çözüm Önerisini Uyguladığım da Ne Değişecek?

  • Çakışan kodların farkına varan yazılım korsanları oyunun yapısı ile tekrar oynadıkları için yaptıkları hatayı değiştirmiş oldukları için oyunu oynamaya devam edebileceksiniz.
  • Yapılan hatanın farkına varan farklı bir yazılım korsanı yapılan hatayı düzeltmiş olabilir yada çakışan kodu değiştirmiş olabilir bu nedenle oyun problem çıkartmaktan vazgeçecektir. Sizler de bu saye de artık gta 4 xlive.dll hatasını almaktan kurtularak oyunu oynamaya devam edebileceksiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap