iPhone 8 ile Home Tuşu Mazide Kalacak! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » iPhone 8 ile Home Tuşu Mazide Kalacak!
Teknoloji

iPhone 8 ile Home Tuşu Mazide Kalacak!

Apple’ın önümüzdeki yıl içerisinde çıkaracağı yeni iPhone modeli için fiziksel Home tuşunun kaldırılacağı iddiaları yeni patent ile doğrulandı!

Apple’ın önümüzdeki yıl içerisinde çıkaracağı yeni iPhone modeli için fiziksel Home tuşunun kaldırılacağı iddiaları yeni patent ile doğrulandı!

Apple’ın uzun bir süredir gündemi meşgul eden bir diğer konusu ise, önümüzdeki yıl yeni çıkacak olan iPhone’da Home tuşunun ekrana entegre edileceği ve daha fazla bir alan kullanıcıya sunacağı yönündeydi. Bloomberg, Wall Street Journal ve New York Times gibi önemli kaynaklarda bulunan bilgilere göre Cupertinolu firma ile 2017 yılında çıkacak olan iPhone’da bu iddianın gerçekleşeceği artık kesin.

Apple,Patenti Aldı!

Daha önce de aynı teknoloji ile bir patente  tanık olsak bile bu konsepte Apple‘ın yeni aldığı patent ile parmak izi belirli bölgelerde geçerli olmayacak tamamen ekranın üzerinde yer alan tüm camda okunabilecek.

pantenthometusu

Patently Apple tarafınca yayınlanmış olan ve konu ile alakalı patente dair bulunan açıklamalara baktığımızda ‘parmak izinin mikroskobik girinti ve çıkıntıları arasındaki elektrikli alan farklılıklarının‘ çok daha farklı bir konsepte geleceği anlaşılıyor.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap