YSK'dan Google'a Yasak Geldi | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » YSK’dan Google’a Yasak Geldi
İnternet

YSK’dan Google’a Yasak Geldi

Dikkat ettiğiniz  gibi 10.8.2014 tarihinde Google seçim olacağı için özel bir doodle hazırlamıştı.

Bursa’da  CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin google’ın seçim gününe özel hazırladığı doodle’da ilk adaya oy verilmesi ile ilgili bir tarafsızlık yaptığını söyleyerek dodle’ın kaldırılması için ilçe seçim kuruluna başvurdu.

Özgür Şahin seçimlerden 1 gün önce saat 18.00 itibari ile seçim propagandalarının kaldırılması gerektiği yasağını hatırlattı.

Özgür Şahin cümlelerine şu şekilde devam etti:Şikayet edilen sitede belli bir adaya oy veriliyormuş gibi gösterilmesi sebebiyle, usule, yasaya, YSK karar ve genelgelerine aykırılığın giderilmesi ve görselin kaldırılması için Nilüfer İlçe Seçim Kuruluna, CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı adına tarafımca itiraz dilekçesi verilmiştir. Herhangi bir adayın pusulada sıra belli edilerek tüm Türkiye ve dünyada erişilebilen bir ortamda görsel olarak gösterilmesi doğru değildir.Yapmış olduğumuz itirazın amacı, seçimin yasalara uygun, eşit ve demokratik platformda geçmesinin sağlanmasıdır.

Google Doodle

YSK İtirazı Kabul Etti

Özgür Şahi’nin şikayeti üzerine YSK Google’da kullanılan Doodle’ın seçmenin fikrini değiştirebileceğini söyledi ve Doodle’ın kaldırılması için Google ile iletişim kuruldu.

Kara

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap