Torrent kayıtlarınız tutuluyor! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Torrent kayıtlarınız tutuluyor!
Teknoloji

Torrent kayıtlarınız tutuluyor!

iknowwhatyoudownload.com adındaki site, torrent üzerinden yapılan tüm indirmelerin kayıtlarını tutuyor. Sizinde kayıtlarınız olabilir!

iknowwhatyoudownload.com adındaki site, torrent üzerinden yapılan tüm indirmelerin kayıtlarını tutuyor. Sizinde kayıtlarınız olabilir!

Geçen sene bir oyun indirmiştim adını hatırlamıyorum. Dediğiniz olmuştur büyük ihtimal. İşte bu durum üzerine gündeme gelen iknowwhatyoudownload.com size yardımcı olabilir. Bu site sizin torrent üzerinden yaptığınız tüm indirmelerin kayıtlarını tutmakta. Ayrıca sizin tek değil tüm arkadaşlarınızın da indirdiği dosyaları görebilirsiniz.

Oldukça basit bir arayüze sahip olan sitede arkadaşınızın IP adresini yazmanı yeterli. Tam olarak bu da önemli değil. Facebook’ta arkadaşınıza sitenin adresini vermeli ve ona tıklaması gerektiğini  söyleyebilirsiniz. Bu durumdan itibaren onun neler yaptığını göreceksiniz. Tıkladığı an takip başlıyor.

Konuyu özetleyecek olursak eğer, çoğu kullanıcı torrentten ne indirmişse gizli olduğunu düşünmekte. Ancak bu gibi siteler yapacağınız tüm torrentleri ifşa edebiliyor. Ancak yapılan indirimler sırasında VPN kullanılmışsa eğer gizli olacağını belirtelim. Sizlerde önemli dosyalar indirecekseniz ve gizli kalmasını istiyorsanız VPN kullanmanız şart.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap