Google Play sorunu çözüme kavuşuyor! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Google Play sorunu çözüme kavuşuyor!
Teknoloji

Google Play sorunu çözüme kavuşuyor!

Android kullanıcılarının mağazası olan Google Play’deki baş belası sorun, Google’ın yapmış olduğu duyuruya göre çözüme kavuşuyor!

Android kullanıcılarının mağazası olan Google Play’deki baş belası sorun, Google’ın yapmış olduğu duyuruya göre çözüme kavuşuyor!

Google Play‘de genel anlamda neredeyse hepimiz bir uygulamanın iyi ve ya kötü olduğuna bakmak için yorum ve ya yıldızlara bakmaktayız. Fakat yıldızlar ve yorumlar, sahte kişiler tarafından gelebildiği gibi bizlerinde işini zorlaştırmakta. Google bu sorunu çözmek adına kolları sıvadı.

Marka yapmış olduğu duyuruyla sahte yorum ve puanları algılayan bir yöntem geliştirmiş olduğunu belirtti. Nasıl bir geliştirme yapıldığı halen açıklanmış olmasa bile Google Play‘de sahtecilik artık daha az bir seviyeye inecek. Uygulama geliştiricileri rahat etsin, ancak bazı firmalar ile sahte yorum ve yıldız için çalışıyorsanız eğer Google‘ın bir tavsiyesi var. sahte, paralı veya teşvikli yorumları ve puanlamaları kullanmalısınız.

Google, bu alanda bir çok gelişme göstermeye devam edecek. Bakalım nasıl bir algoritmayla gelecek karşımıza merakla bekliyoruz. Google kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor…

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap