Sony'nin Selfie Telefonu Xperia C3 Bugün Çıkıyor | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Sony’nin Selfie Telefonu Xperia C3 Bugün Çıkıyor
Teknoloji

Sony’nin Selfie Telefonu Xperia C3 Bugün Çıkıyor

Sony-Xperia-C3

Sony pazara iddialı bir telefon sürüyor. Dünya’nın en iyi özçekim yapabilen telefonu Xperia C3 bugün Tayvan’daki raflarda yerini alıyor.
Telefon piyasasında yerini sağlama almak için çeşitli ihtiyaçları göz önünde bulunduran teknoloji şirketleri arasında gündemin en sıkı takipçilerinden biri Sony çıktı. Geçtiğimiz Oscar töreninde salondan atılan bir “selfie” ile bu yılın en çok konuşulan konsepti haline gelen, Türkçesi özçekim olan kendi fotoğrafını çekme modasından ilham alan Sony, yeni Xperia modeli C3’ü bu odakta geliştirmiş. 5 megapiksellik çekim yapabilen yüksek çözünürlüklü ön kamerayla piyasaya sürülecek telefon, ayrıca grup olarak özçekim (groufie) yapabilmeyi sağlayan geniş açılı fotoğraf çekme özelliğine sahip.
Fotoğrafları düzenlemek için özel uygulamalarla donatılan C3, 2500mAh bataryaya, ön kamerasının yanında bir LED flaşa, 5.5 inçlik 720p ekrana sahip ve 1.2GHz quad-core Snapdragon CPU, 1GB RAM, 8GB dahili bellek yanında microSD girişi ile donatılmış. Siyah, beyaz ve mint renkleriyle satılacak cihazın fiyatı hakkında bilgi yok.

Sony-Xperia-C3

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap