Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır? | Pc Webim
Ana Sayfa » BilgisayarYazılım » Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?
Bilgisayar Yazılım

Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?

Teknoloji ilerlerken program yapımcı ve geliştiricileri boş durmuyor. Bu alanda varlığını sürdürmek rekabet etmek demektir. Microsoft da rekabeti ihmal etmeyip kullananların karşısına yenilikler getiriyor.

Office 365 paketine sahip olup bazı bölümlerini henüz kullanmamış, keşfetmemiş olabilirsiniz. Halen başka planlayıcı servisleri kullanmaya devam edenler Microsoft Planner’da da benzeri işlevleri görecekler. Tasarımda farklı bir yüzle ortaya çıkarılan Microsoft Planner, Office’e ait başka programlarla da entegre olmakla kullananların işini bir hayli kolaylaştırıyor. Microsoft Office programlarının çoğunu kullananların Microsoft Planner’i da denemesi şiddetle önerilir. Microfot Planner rakip proje yönetici servisler olan Asana ile Trello’ya çalım atabilecek özellikleri barındırıyor. Microsoft Planner nedir, kullanacak olanlara ne gibi kolaylıklar sağlamaktadır, bilmek isterseniz aşağıdaki açıklamaları takip ediniz.

Herkese açık mı?

Adı ilk kez 2015 Aralığında duyulan, Office 365 kapsamında olan, kurumsal yapıları hedef alan ve proje yönetimini destekleyen Microsoft Planner, Windows kullanıcılarının tümüne açık, ücretsiz bir uygulamadır.

Kullanmak için ne gerekiyor?

Planner nasıl kullanılır, merak ekiyorsanız bilgisayarınızda Office programı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer yoksa bireysel olarak da kulansanız, bir kurum çalışanı da olsanız mutlaka Office 365 paketi edinmenizde yarar var. Office 365 paketi almışsanız zaten bir hesap oluşturmuşsunuzdur. Microsoft Planner Office 365 paketiyle birlikte gelmekte olduğundan ayrıca herhangi bir yerden indirmeniz, sadece Microsoft Planner’ı kurmanız, aktifleştirmeniz gerekmeyecektir. Hesaplarına giriş yapanlar ücretsiz olan Microsoft Planner uygulamasını deneyimlemeye, projeler oluşturmaya ve onları yönetmeye başlayabilir. En güzel yanı da Office 365 dahilindeki Outlook, OneNote gibi diğer Microsoft servisleriyle entegre edilebilmesi, üzerinde birlikte çalışılan projelerin takibini kolaylaştırabilmesidir. Şirkette görevlerin dağıtılabilmesini, kontrolünü sağlayan uygulamayla işlerin hızı ve verimi de artacaktır.

Planlayın, yönetin

Hesaba giriş yapıldıktan sonra açıklamaya çalıştığımız Planner uygulamasına ulaşıp, kolay kullanılabilen arayüzüne kısa zamanda alışabilir, istediğiniz her alanda projeler oluşturabilir, daha önceki projelerinizi görebilir, üzerinde değişiklikler yapabilir, işi yürütmek için bir ekip oluşturabilir, kişileri yetkilendirebilir ve işlerin nasıl ilerlediğinin takibini yapabilirsiniz. Bu kadar da değil, projeler üzerinde çalışan ekip üyelerinin işin kaçta kaçını tamamladığı da görülebilmektedir. Kısacası Planner uygulaması ile çok yönlü planlama ve kontrol sağlanmaktadır.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap