Metin 2 server kurmak için neler gerekir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Oyun » Metin 2 server kurmak için neler gerekir ?
Oyun

Metin 2 server kurmak için neler gerekir ?

Metin 2 server kurmak için neler gerekir ?

Metin 2 dünyaca oynanan çok ünlü bir mmorpg oyunudur.Türkiyede bir çok kişinin hayranı olup oynadığı bu oyun oynandıkça gelişmeye başladı.Pvp adı verilen özel serverlar açılmaya başlandı.Peki bu serverları kurmak için neler gerekir.Yani bir metin 2 oyunu kurmak için neler gerekir.
Öncelikle metin 2 kurmak için bir FREBSD işletim sistemi gerekir.Ama bunun hazır kurulmuşu server files olarak internette mevcuttur.Sizin alıp bunu virtual pc ve WMCARE gibi yazılımlarda çalıştırmanız yeterlidir.
Bir web site paneli ve web site dosyaları gereklidir.Bir hosting ve domain gereklidir.Bunu herhangi bir hosting firmasından temin edebilirsiniz.Web site dosyalarını ise Google arama motoruna metin 2 web panelleri yazarak bulabilirsiniz.Metin 2 için kodlanmış bir sürü panel mevcuttur.

m2sv

Başka gerekli olan bir şey ise sabit İP dir.Eğer kendi bilgisayarınıza kuracaksanız no-ip tarzı programlar ile İp nizi sabitleyebilirsiniz.
Unutmayın RAM belleğiniz 2 gb ise hiç kurmayı denemeyin en az 4 gb Ram belleğiniz olsun.Bu belleğin 3 gb alanını oyuna verin.600 kişiye kadar kaldırır sıkıntı yaşamazsınız.

Yazar hakkında

Enes Kuroğlu

Bilgisayarla arası iyi olan ve yeni şeyler bulmayı seven bir zat.

Yorum Yap