İnternetin Çözülemeyen 3 Gizemi | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » İnternetin Çözülemeyen 3 Gizemi
İnternet

İnternetin Çözülemeyen 3 Gizemi

Günümüzde insanların büyük bir kısmı, zamanlarının çoğunu internet üzerinde geçiriyor. Peki internetin hiç gizemleri olmuyor mu ? Tabiki oluyor. Bu yazımızda internetin çözülemeyen bazı gizemlerini sizler için listeledik.

3-Red Lips Like Tenth

İsveçte bulunan Gadgetzz isimli teknoloji bloğunun ofisine üzerinde garip yazıların yazıldığı bir DVD gönderildi. DVD’nin içerisinde bazı kodlar ve aşağıdaki tuhaf video yer almaktaydı.

Kodlar çözülünce ortaya “Muerte” kelimesi çıktı. Bu kelime ise İspanyolca da “Ölüm” anlamına geliyordu.

Videoda ise sizinde görebileceğiniz gibi veba doktoru kılığına girmiş bir adam avucunda yanıp sönen ışıklar ile garip şeyler anlatmaya çalışıyor. Ayrıca videoya eşlik eden arkaplan müziği de çok enteresan.

Veba doktorunun elindeki ışıkların bir mors kodu olduğu ve  “RED LIPS LIKE TENTH” mesajını içerdiği ortaya çıktı.

Olay gizemini hala koruyor…

2- Cicada 3301

Cicada 3301 isimli oluşum 2012 yılında dünyanın dört bir tarafında,  direklere, ağaçlara, duvarlara vs. yerleştirdikleri aşağıdaki görsel ile merak konusu oldular.

Oluşum, resimdeki şifreyi çözenlerin doğrudan kendilerine giden yolun ortaya çıktığını söylüyor. Bazı kişiler ise bu durumu zeki insanları toplamaya çalışan bir örgüt olarak değerlendiriyor.

cicada

Bir süre sonra aradıkları kişiyi bulduklarını söyleyerek ortadan kayboldular. Tam 1 sene sonra ise tekrardan ortaya çıktılar. Bu kişilerin kim olduğu, neyi amaçladıkları hala bir sır.

1- Markovian Parallax Denigrate

Daha internetin ilk zamanlarında UseNet kullanıcıları Markovian Parallax Denigrate başlığı altında mailler almaya başladılar.

Kim tarafından, ne amaçla gönderildiği anlaşılamayan bu mesajlar, 1996 yılında Amerika’da tartışma konusu oldu.

markovian parallax denigrate

Dönemim şifre çözücü uzmanları olayı çözmeye çalıştılar lakin başarısız oldular. Zaman geçti, olay unutulmaya başlandı ve tam 10 yıl sonra aynı mail tekrar kullanıcıların mail adreslerini doldurur oldu. Olay hala gizemini koruyor…

Markovian Parallax Denigrate_2

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap