SPAM NEDİR? MAİLLERİN SPAM OLMAMASI İÇİN NE YAPILMALIDIR? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » SPAM NEDİR? MAİLLERİN SPAM OLMAMASI İÇİN NE YAPILMALIDIR?
Bilgisayar

SPAM NEDİR? MAİLLERİN SPAM OLMAMASI İÇİN NE YAPILMALIDIR?

???????????????????SPAM NEDİR? 
Spam kullanıcının izni olmadan güvenliksiz biçimde genellikle mail yoluyla atılan reklam içerikli olan e-mail i tanımlayan bir internet terimidir. Spam şeklinde gönderilen iletiler reklamı gönderen firma için, Spam yoluyla mail kutusuna gelen iletilerde kullanıcılar için bir sorun teşkil etmektedir.

MAİLLERİN SPAM OLMAMASI İÇİN NE YAPILMALIDIR?
Birçok reklam firması pazarlama yollarının tam bilmediklerinden ve bilinçli olarak reklamlarını kullanıcılarına e-posta olarak gönderemediklerinden reklam iletileri genellikle Spam olarak algılanmakta ve Gereksiz mesajlar kısmına düşmektedir.

Reklam firmaları Spam mesajlarını azaltmak için göndermek istedikleri kullanıcı mail adres listelerini sağlıklı ve doğru bir şekilde oluşturmaları gerekmektedir. Buna örnek verilecek olunursa başka bir reklam firmasından mail listesini almışsanız kullanıcı listesindeki maillere reklamlarını gönderdikleri zaman Spam olarak algılanma ihtimalleri yüksektir, çünkü mail listesindeki kullanıcılar kendi haber bültenlerine isteyerek üye olmamıştır. Bu nedenle Spam kutusuna düşmeden mail yoluyla reklam göndermek isterseniz yapmanız gereken en önemli şey, göndermek istediğiniz kullanıcının izninin alınması ve sizin haber bültenine kendi isteğiyle üye olunmasıdır. Bu basit yöntemi gözden kaçıran ve işin kolayına kaçan birçok reklam firmasının mailleri Spam olarak algılanmaktadır.

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap