Klasör virüsü temizleme kesin çözüm | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Klasör virüsü temizleme kesin çözüm
Bilgisayar

Klasör virüsü temizleme kesin çözüm

Klasör virüsü xp ve windows 7 sistemlerine bulaşan bilgisayarı çok yoran ve yavaşlatan bir virüstür.Girdiği her klasöre aynı isimde klasör dosyası yapar. Bu dosyalar .exe şeklinde olur.Bu dosyaya tıkladığınızda bilgisayarınıza virüs bulaşır.Virüs .exe klasörü şeklinde usb veya cd aracılığı ile taşınabilir.

Bu virüsten kurtulma yollarından biri combofix’tir. Combofix’i bilgisayarınıza yükleyip sıkı bir tarama yaptıktan sonra bilgisayarınızdaki, yani sistemde çalışan klasör virüsü temizlenecektir.Geriye kalanlar ise klasörün adı şeklinde olan .exe dosyalarıdır.Onları manuel silebilirsiniz.Ama unutmayın o klasöre tekrar tıklarsanız virüs gene sisteminize bulaşacaktır.

Diğer bir garantili çözüm yöntemi ise bilgisayarınıza format atmaktır.Bu yöntem sistemdeki virüsü silme konusunda garantilidir. Fakat diğer disklerinizdeki .exe klasörleri duracaktır. Eğer siz bu klasörlere tekrar tıklarsanız bu virüs tekrara sisteme yüklenecektir.Genelde klasör için Özel Dosyalar .exe adında bir klasör oluşturur.Bu klasöre tıkladıgında virüs sisteme yerleşir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap