Twitter Hesabındaki Tüm Tweetler Nasıl Silinir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Twitter Hesabındaki Tüm Tweetler Nasıl Silinir ?
İnternet

Twitter Hesabındaki Tüm Tweetler Nasıl Silinir ?

Popüler sosyal medya sitelerinden olan Twitter’da kullanıcılar eski tweetlerini silmek isteyebilirler. Bu yazımızda toplu olarak tüm tweetlerinizi nasıl silebileceğinizi anlatacağız.

Şüphesiz artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Sosyal ağlar kullanıyoruz, hesaplar açıyor, fotoğraf paylaşıyor, düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Özellikle şirketlere iş  başvurularında bulunurken sosyal medya vasıtası ile kişi güzelce bir inceleniyor. Yaptığı paylaşımlardan kişiliği ortaya çıkıyor. Haliyle bu gibi durumlarda kullanıcılar eski paylaşımlarını silme yolunu seçiyorlar.

Tüm tweetlerinizi teker teker silmek tam bir eziyet niteliğinde olduğu için bu yazımızda sizlere zahmete girmeden tüm tweetlerinizi nasıl silebileceğinizi anlatacağım. Farklı farklı yöntemlerle anlatacağım. O zaman konumuza geçelim.

ws_Twitter_typographic_1680x1050

Tüm Tweetler Nasıl Silinir ?

Bu işlemi yapabileceğiniz bir sürü web sitesi mevcut. Ama bize lazım olan en güvenilir olanları. Karşımıza çıkan ilk siteye girerek tüm tweetlerimizi silmeye kalkarsak bu işlemi gerçekleştiren web sitesinin eline twitter hesabımızı vermiş oluruz. Twitter ile ilgili bir çok işlemin yapıldığı web sitelerinde özellikle reklam tweetleri atılması kullanıcıları çok rahatsız ediyor. Yaptığım araştırmalar sonucu eski tweetlerinizi silebileceğiniz en güvenilir web sitelerini sizlere paylaşıyorum.

1- twitwipe.com

2- delete.twitlan.com

3-tweeteraser.com

Not: Google’da aratarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz Twitter Archive Eraser isimli program sayesinde güvenilir şekilde tüm tweetlerinizi silebilirsiniz. 

Twitter Archive Eraser

Twitter Tüm Tweetler Nasıl Silinir ? [Android]

Android kullanıcıları için hazırlanmış bu işlemi yapan ücretsiz uygulamalar Google Play üzerinde mevcut. Yapılan yorumları vs. incelediğim zaman AndroTweet – Cleaner Twitter isimli uygulamanın işe yaradığını öğrendim. Uygulamayı denemedim ama deneyebilirsiniz.

Twitter Tüm Tweetler Nasıl Silinir ? [IOS]

Eğer IOS kullanıcısı iseniz yazımızın başında vermiş olduğumuz internet sitelerini kullanmanıza gerek yok çünkü bu işlemi ios cihazlarda halleden on numara beş yıldız  bir uygulama var markette. Uygulamanın ismi Tweeticide kime sorduysak öve öve bitiremiyorlar.

tweercide

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap