iTunes iPhone'u Görmüyor Sorunu Çözümü | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » iTunes iPhone’u Görmüyor Sorunu Çözümü
Bilgisayar

iTunes iPhone’u Görmüyor Sorunu Çözümü

Bilindiği gibi; iPhone cihazlara müzik, video, zil sesi vs. atmak için telefonu bilgisayara bağlamanız ve iTunes programı sayesinde işlemlerinizi yapmanız gerekiyor. Yani iTunes, iPhone kullanıcıları için olmazsa olmazlardan birisi.

Bu yazıda bahsedeceğim sorun ise iTunes programının bilgisayara bağlı olan iPhone cihazını görmemesi ile ilgili olacak. Aynı sorunla ben de karşılaştığım için bu yazıda göstereceğim adımlar sayesinde sorundan kesin olarak kurtulabileceksiniz.

Sorun Neden Kaynaklanıyor ?

Sorunun neden kaynaklandığına da kısaca değinecek olursak; Windows 10 işletim sistemi iPhone cihazınız için otomatik olarak bir driver yüklüyor ve bu sayede bağlantı kuruyor fakat bu driver’ı yüklediği zaman iTunes ile bağlantı için gerekli olan driver’ı yükleyemiyor. Sorunun çözümü de çok basit gerekli olan driver’ı manuel olarak yüklemek.

Sorun Nasıl Çözülür ?

  • Bilgisayarım’a girin.
  • Windows (C:)> Program Files > Common Files > Apple > Mobile Device Support > Drivers
  • Yukarıdaki klasöre gittikten sonra burada bulunan “usbaapl61.inf” isimli dosyaya sağ tıklayın ve “Yükle” butonuna tıklayın.
  • Driver’ın yüklenmesini bekleyin.

Bu işlemler sonucunda sorundan kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca bu işlemleri videolu olarak da youtube kanalımızda anlattım. Video aşağıdaki gibidir;

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

3 Yorumlar