Twitter Eski Tweetler Nasıl Silinir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Twitter Eski Tweetler Nasıl Silinir ?
İnternet

Twitter Eski Tweetler Nasıl Silinir ?

Twitter kullanıcıları tweet atarak herhangi bir konuyla ilgili düşüncelerini veya ne yaptıklarını paylaşabiliyorlar. Bu durum o anlık bir sorun yaratmasa da eski tweetlere dönüp bakıldığı zaman bir soğuma gelebiliyor. Yani çoğu twitter kullanıcısı eski yıllarda atmış oldukları tweetleri silmek ister, fakat teker teker onca paylaşımı silmek zor olacağından çoğu da silmekten kaçınır. Çünkü bu çok büyük bir iş çıkartabilir. 

Bu yazıda anlatacağım yöntem sayesinde belirli tarihler arasında atmış olduğunuz tweetleri kolaylıkla silebilirsiniz.

Twitter Eski Tweetleri Toplu Silme

Twitter’da eski tweetleri silmeniz için tweetdelete.net adresli web sitesi çok işimize yarayacaktık. Lakin bu yöntem ile ilgili web sitesine hesabınıza erişim izni vereceğiniz için sizin adınıza reklam tweetleri atıp, sizin haberiniz olmadan farklı hesapları takip edebilir. Bu yüzden işlemleri anlatırken son olarak uygulamaya verilen izinleri geri çekmesini de göstereceğim.

Hazırsak başlayalım;

 • Öncelikle tweetdelete.net sitesine giriyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir kısım çıkacaktır. Buradan “Sign in with Twitter” butonuna tıklıyoruz.

 • Ardından karşımıza aşağıdaki görselde olduğu gibi bir kısım gelecektir. Buradan “Uygulamaya İzin Ver” butonuna tıklamanız gerekiyor. Kırmızı çerçeve ile seçilmiş alanda da göreceğiniz gibi bu uygulamaya izin verirseniz uygulama sizin adınıza tweet göndermek, yeni kişiler takip etmek gibi işlemleri sizin adınıza yapabilecek. Bu yüzden uygulamayla işimiz bitince uygulamanın bağlantısını kesmeyi de göstereceğim.
 • Uygulamaya izin verdikten sonra tekrar web sitesine yönlendirileceğiz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir kısım çıkacaktır. 
 • Age of tweets to delete yazan yerden ne kadar önceki tweetleri silmek istediğinizi seçiyorsunuz.  Türkçeleri aşağıdaki gibidir;
  One Week – 1 Hafta
  Two Weeks – 2 Hafta
  One Month – 1 Ay
  Two Months – 2 Ay
  Three Months – 3 Ay
  Six Months – 6 Ay
  One Year – 1 Sene
 • Örneğin One Week’i seçerseniz 1 Haftadan daha eski tweetleriniz silinecektir. Buradan silmek istediğiniz zaman aralığını ayarlayabilirsiniz.
 • Son olarak kullanım koşullarını onaylayıp “Delete my tweets” butonuna tıklarsanız eski tweetleriniz silinecektir.

Twitter Uygulama Nasıl Kaldırılır ? 

Eklediğimiz uygulama bizden habersiz tweet atıp, yine bizden habersiz başka kullanıcıları takip edebileceği için uygulamayla işimiz bittikten sonra uygulamayı kaldırmamız daha iyi olacaktır.

 • İlgili uygulamayı twitter hesabımızdan kaldırmak için “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına giriyoruz.
 • Sol kısımda bulunan “Uygulama ve Cihazlar” seçeneğine tıklayıp kaldırmak istediğiniz uygulamanın yanındaki “Erişimi Kaldır” butonuna tıklamak.

Artık ilgili uygulama sizin adınıza işlemler yapamaz.

 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap