Dota 2 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » Dota 2 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri
Hata Çözümleri

Dota 2 En Çok Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Bir oyunun çalışmasını istiyorsanız, bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. Önerilenler genellikle oyunu 4K ve 60 FPS’de maksimum grafik ayarlarında çalıştırmanız için gereken özellikleri belirtir. Sonuncusu, oyunun teknik sorunları nedeniyle her zaman garanti edilemez. dota 2 en çok karşılaşılan sorunlar ve çözümleri konusunu sizler için araştırdık.

Sistem Gereksinimleri

En az Olması Gerekenler;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha yenisi
  • İşlemci: Intel veya AMD’den 2,8 GHz’de çift çekirdekli
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Grafikler: nVidia GeForce 8600 / 9600GT, ATI / AMD Radeon HD2600 / 3600
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 15 GB boş alan
  • Ses Kartı: DirectX Uyumlu

PC’nizin bileşenlerini bilmediğiniz bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Daha sonra, donanımınızı belirleyecek ve oyunun sistem gereksinimleriyle karşılaştırabilecek, Çalıştırılabilir miyim? Adı verilen özel bir servisi kullanabilirsiniz. Eğer yardımcı olmadıysa, özelliklerinizi kendi başınıza kontrol etmeniz gerekecek. Windows 10’da, Sistem bölümünü seçerek Ayarlar’daki tüm bilgiler bulunabilir. İşlemcinizi ve bellek miktarını öğrenmek için Hakkında’yı seçin. Grafik kartı ile ilgili bilgiler Ekran bölümü – Gelişmiş ekran ayarları altındadır. Ardından, özelliklerini öğrenmek için bir arama motoruna kartınızın adını yazın.

Oyun Başlamıyor Ve Eksik Bir .dll Hatası Görüntülüyor

Bu tür dosyalardaki hatalar farklı olabilir, ancak genellikle .NET Framework, Visual C ++ ve DirectX’in eksik veya eski sürümleriyle ilişkilendirilir.

Yukarıdaki tüm yazılımlar, Windows’ta hemen hemen her oyun ve uygulamanın çalışması için gereklidir. Genellikle, işletim sistemi yeniden yüklendikten sonra, yeni bir sistemde böyle bir program olmadığında sorunlar ortaya çıkar.

İhtiyacınız olan yazılımı dosya adlarından belirlemek mümkündür. Adın başında D3D, xinput, X3D varsa, sorun DirectX’te büyük olasılıkla olur. MSVC adları olan dosyalar genellikle Visual C ++ ‘a işaret eder.

Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa, belki .dll dosyası oyun klasöründe değildir. Bu durumda, dosyayı İnternet’te aramayı denemeli ve el ile kurmalısınız. Ayrıca, otomatik olarak doğru .dll dosyasını seçen bir program olan DLL-Files Fixer’ı da kullanabilirsiniz.

.NET Framework Nasıl İndirilir Ve Yüklenir ?

Resmi Microsoft web sitesinde .NET Framework’ün en son sürümünü indirin. Bağlantıyı takip edin, İndir düğmesine tıklayın; yükleyici bilgisayarınıza indirecektir. Bundan sonra, işletim sisteminiz için tüm güncellemeleri yükleyin. Windows 7 için Service Pack 1 gerekli olabilir. Süreci kendisi kadar basittir ve sorunlara neden olmamalıdır. Bazen, Windows güncelleştirmeleri yükleyerek veya Microsoft Visual C ++ yükleyerek düzeltilen hatalar ortaya çıkar.

Microsoft Visual C ++ ‘ı yüklemek de çok basittir ve sorun olmamalıdır. Eksik güncelleştirmeler ve Windows 7 için Service Pack 1 eksikliği nedeniyle hatalar oluşabilir.

DirectX Nasıl İndirilir ve Yüklenir

Bu yazılım genellikle oyun ile birlikte yüklenir. Ancak manuel kurulum gerekirse, DirectX’i Microsoft’tan buraya indirin. Kurulumu da kolaydır ve herhangi bir soruna neden olmamalıdır.

Hata 0xc000007b Nasıl Düzeltilir ?

Bir işletim sistemi sorunu olduğunu belirten, oyunlar arasında en yaygın hatalardan biri. .NET Framework, Visual C ++, DirectX’i güncellemeyi veya Windows için en son güncellemeleri yüklemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca, oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Dota 2 Siyah Ekran Sorunu

Oyun herhangi bir hata vermeden başlamazsa veya görüntü yerine yalnızca sesli siyah bir ekran görüntülerse, büyük olasılıkla, bilgisayar parçaları yükü kaldıramazlar. Ancak, bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından eminseniz, grafik kartınız için sürücüleri güncellemeyi deneyin. En son sürüm üreticilerin resmi web sitelerinden indirilebilir: Nvidia ve AMD.

Oyunu yönetici olarak da çalıştırmayı deneyin. Oyununuzu daha kolay kullanabilmeniz için internette gezinin. Bazı kullanıcılar, grafikleri büyük ölçüde azaltan ve performansı büyük ölçüde artıran “patates” modunda oyun oynarlar. Bu amaçla, Nvidia Profil Denetçisi’ni kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap