Windows “run.vbs” Hatası Çözümü

8510

Bir hata çözümü ile daha buralardayız. Bu yazımızda Windows “run.vbs” Hatası‘na çözüm getireceğiz. Bir çok kullanıcı bilgisayarınızı açarken masaüstü yerine “C:\WİNDOWS\run.vbs Komut dosyası bulunmuyor” hatası ile karşılaşıyorlar. Tamam’a tıklayınca da siyah ekranla karşılaşıyorlar ve bilgisayar o şekilde kalıyor. Bu hata bilgisayarınıza bulaşan bir virüs yüzünden karşınıza çıkıyor.  Hemen sorunun çözümüne geçelim.

run.vbs-hatası

 • Öncelikle bilgisayarınız siyah ekranda kaldığında CTRL + Alt + Delete tuş kombinasyonunu uygulayın ve Görev Yöneticisi‘ne girin.
 • Görev yöneticisi açılında sağ altta bulunan “Yeni Görev” butonuna tıklayın ve kutucuğa “explorer” yazın ardından “Tamam” deyin.
 • Şimdi masaüstünüz açılmış olacak. Ama durun bir dakika hemen sevinmeyin. Çünkü bu geçici bir çözüm. Bilgisayarınızı tekrar yeniden başlattığınız zaman yine aynı hata ile karşılaşacaksınız bize tam bir çözüm lazım. O yüzden devam ediyoruz.
 • Başlat‘tan Çalıştır‘a girin ve kutucuğa “regedit” yazın.
 • Açılan pencereden HKEY_LOCAL_MACHİNE > SOFTWARE >Microsoft > Windows NT > CurrentVersion > Winlogon yolunu izleyin.
 • Winlogon‘un üzerine bir kez tıklayın çünkü tıklamazsanız sağ kısımda işimize yarayan dosyalar gözükmez.
 • Sağ kısımda bulunan “Userinit” isimli dosyaya sağ tıklayın ve “Değiştir” deyin.
 • Buradaki kutucukta bilgisayarına virüs bulaşan kullanıcılarda çok farklı şeyler yazan bunu “C:\Windows\System32\Userinit.exe.” olarak değiştirin ve “Tamam” butonuna tıklayıp çıkın.

run.vbs-hatası_1

Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Bir sonraki hata çözümlerinde görüşmek üzere.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

40 YORUMLAR

 1. bende aynı hata var ama tam bu deyil yine windows run hatası veriyor ama aynı değil 1,2 dk bekledikten sonra PC açılıyor ve oynuya biliyom ama 5,10 dk sonra internet gidiyor internet var ama yavaşlıyor ve açılmıyor ve hiç bi proglama girmiyor USbrowser denen bi proglam bana iştem dışı indirildikten sonra oldu bunların hepsi

 2. aynı hatayı alıyorum ama ctrl+alt+delete diyince görev yöneticine tıklayınca GÖREV yöneticisi gelmiyor.
  birde dikkatimi çeken komut satırında güvenli mod da açtığımda regedit yaptığımda winlogon satırı doğru geliyor ama c: sürücüsü x: olarak geliyor bunu değiştirip girdiğimde yine değişen birşey yok, tekrar baktığımda yine bu X: olmuş oluyor.
  yeni run.vbs yazdırdım yine olmuyor. PC nin virus yediğini biliyorum da nasıl çözeceğimi bilmiyorum. bir döngü yada script hatası neden oluyor sanırım. Windows 10 kullanıyorum bu arada.

 3. Sa abi bende ayni hata oluyor ben dediğin gibi yapmadım şimdide ayni skelidenoluyo ama bu sefer görev yöneticisi devre dışı bırakıldı diyo

 4. Hocam bendeki sorun RUN.VBS değil, CHECKS.VBS. Dediğiniz işlemleri yaptım UserC:\Windows\System32\Userinit.exe. yazıyordu. Ellemedim daha. Lütfen yardım

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.