Whatsapp’ı indirirken hata alıyorum (Android) Hata çözümü | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » Whatsapp’ı indirirken hata alıyorum (Android) Hata çözümü
Hata Çözümleri

Whatsapp’ı indirirken hata alıyorum (Android) Hata çözümü

WhatsApp indirmeye çalıştığınız zaman hatamı alıyorsunuz. Yada WhatsApp uygulamasını yüklerken bir sorun mu oluşuyor? Yapmanız gereken işlemler oldukça basit rehberimizde üç farklı yöntem size sunuyoruz.

WhatsApp indirmeye çalıştığınız zaman hatamı alıyorsunuz. Yada WhatsApp uygulamasını yüklerken bir sorun mu oluşuyor? Yapmanız gereken işlemler oldukça basit rehberimizde üç farklı yöntem size sunuyoruz.

1- WhatsApp uygulaması normal olarak yetişkin kişiler içindir. Eğer WhatsApp yetişkin filtresini açmışsanız eğer uygulamayı indiremezsiniz. Bunu çözmek için filtreyi kapatınız.

2- Google Play bilindiği gibi Android cihazların uygulama mağazasıdır. WhatsApp ise sohbet etmek için kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama Google Play mağazasında yer alıyor.  Bu uygulamayı indiremiyor iseniz Google Play içerisinde Google Play Yardım Merkezi‘ni ziyaret edebilirsiniz.

3-Bir diğer çözüm ise pek fazla işe yaramasada bazı kullanıcıların işine yarıyor. Google Play iletişim ile konuştunuz ancak bir çözüme kavuşamadıysanız eğer. WhatsApp’ı dışarıdan .apk ile indirerek kurabilirsiniz. Ancak bu konuda oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Malum virüslü .apk’lar oldukça fazla. Güvenilir kaynaktan indirmenizi tavsiye ediyoruz.

4- WhatsApp’ın olurda .apk dosyasını kuramazsanız eğer. Şu adımları izleyiniz; genelde telefonunuz bilinmeyen kaynaklara kapalıdır. Kapalı olduğu için güvenilip kurulamaz. Bunun için Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar kısmına gelin. Burada Bilinmeyen kaynaklara izin verin. İzin vermeniz halinde uygulamayı rahatlıkla kurabilirsiniz.

Özel rom kullanıyorsanız eğer bu sorunlar düzelmeyebilir. Çünkü bir çok özel rom bulunduğu için WhatsApp hepsine destek veremez haliyle. Orijinal stok rom’a dönmeniz en sağlıklısı.

Arkadaşlar bunlar dışında bir sorununuz olursa eğer bizlere yorum yazarak sorununuzu belirtirseniz en kısa sürede çözüm yolunu anlatan bir yazı yazabiliriz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap