Google Play Store DF-DLA-15 Hatası Nasıl Çözülür ?

2930

Android telefonlar çok hızlı bir şekilde popülerlik kazandıkça Google Play Store‘da büyümeye devam ediyor. Hemen hemen aradığımız her uygulamayı bulabildiğimiz markette uygulama sayısı oldukça fazla.

Kullanıcılar uygulama indirirken veya güncellerken DF-DLA-15 hatası ile karşılaşabiliyorlar. Bu yazımızda hatanın hangi yöntemler ile çözülebileceğini anlatacağız.

Yöntem 1: Önbelleği Temizleyin

Genellikle Google Play üzerinde bir hata ile karşılaşılsa ilk yapılan şey önbelleği temizlemektir. Çoğu zaman olumlu sonuç da vermektedir. Bu hatanın çözümü için de Önbelleği Temizleyebilirsiniz. Nasıl yapılacağını bilmeyenler için resimler yardımı ile anlatmaya çalıştık.

google play_1 google play_2

Yöntem 2: Güncelleştirmeleri Kaldırın

Güncelleştirmeleri kaldırın derken uygulamadan bahsetmiyoruz. Google Play’in güncelleştirmelerini kaldırın. Bazen Google Play güncellemeleri ile uygulamalar arasında uyumsuzluk sorunu ortaya çıkabiliyor. Bunun sonucunda da hata ile karşılaşılabiliyor.

Ayarlar>Uygulama Yöneticisi>Google Play Hizmetleri> Güncelleştirmeleri Kaldır yolunu izleyerek güncelleştirmeleri durdurabilirsiniz. Daha sonra da telefonunuzu yeniden başlatarak hata veren uygulamayı tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.