Facebook Güvenliği İçin İzlenecek Adımlar | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Facebook Güvenliği İçin İzlenecek Adımlar
İnternet

Facebook Güvenliği İçin İzlenecek Adımlar

Facebook Güvenliği İçin İzlenecek Adımlar

Merhaba bu makalemizde Dünya çapında ün salmış olan sosyal paylaşım siteleri arasında ilk sırada yer alan Facebook güvenliğiniz için neler yapabiliriz. Güvenlik için birkaç madde ve bunların açıklamasını yapacağız.

 1) Güvenli Kişileri Seçin: Bazen Facebook şifresini unutabiliriz aklımıza gelmeyebilir. Bu nedenle Facebook’tan seçeceğimiz 3 arkadaşın bize yardımı olabilir. Ayarlar kısmından güvenlik ayarlarından Güvenli Kişileri seç seçeneği ile bunu aktif hale getirebilirsiniz.

2) Telefon Numaranızı Kaydedin: Facebook hesabınızı telefonunuza bağladığınız zaman herhangi bir şifre değiştirme ya da önemli bir olay değişikliğinde Telefonunuza kod gönderilir. Böylece sizden habersiz kimse facebook hesabınızla ilgili değişiklik yapamaz.

 3) Her Uygulamayı Çalıştırmayın: Bazen insanlar Facebook’tan oyun ya da farklı eğlenceler için uygulama çalıştırırlar. Her uygulamayı kabul etmeyin çünkü bazen zararlı uygulamalar bütün bilgilerinize erişebilir.

Bu maddeleri dikkate alıp uygularsanız Facebook hesabınızı eski durumuna göre daha güvene almış olursunuz.

Facebook Güvenliği İçin İzlenecek Adımlar

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap