Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır ? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayar » Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır ?
Bilgisayar

Bilgisayar Nasıl Hızlandırılır ?

Merhaba Pc Webim takipçileri. Bu yazımızda sizlere Bilgisayarınızı nasıl hızlandırabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle arkadaşlar bu yöntem bilgisayarı hızlandırmanız için etkili’dir ve aynı zamanda bu sıcak yaz günlerinde bilgisayar fanları oldukça hızlı ve gürültülü çalışmaktadır anlatacağım yöntem ile bilgisayarınız rahatlayacaktır. Fanlarla ilgili şunu da not olarak eklemek istiyorum. Ben her zaman şunu savunurum bilgisayarı ilk başlattığımda hiç bir işlem yapmadan dururken eğer bilgisayarımın fanı hızlı çalışırsa bilgisayarın üzerinde bir yük olduğunu anlarım, bilgisayarı yoran bir şeyin olduğunu anlarım. Bu yazımızda anlatacağım yöntem ile hem bilgisayarınız hızlanacak, hem de fanınızın yavaşladığını göreceksiniz.

Hazırsak Başlıyoruz!

1- Önce Windows+R Tuşlarına aynı anda basıyoruz. ( Yapamayanlar arama yerine Çalıştır yazsın.)

2- Aşağıda ki gibi bir ekran gelecektir. Burada ki kutucuğa “msconfig” yazıp “Tamam” butonuna tıklıyoruz.

1

3- Açılan pencerede aşağıda yaptığım gibi üst menülerden “Hizmetler” sekmesine geliyoruz.

4- Ardından “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” yazısının başındaki kutucuğa işaretimizi koyuyoruz bu sayede windows’un kendi işlemlerine zarar vermiş olmayız. Geri kalan bütün işlemleri isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. ( Bence bunları devre dışı bırakın. Bilgisayarınız hızlansın.)

2

5- Şimdide aşağıda ki gibi “Başlatma” Sekmesine gelelim ve “Görev Yöneticisini Aç” yazısının üstüne tıklayalım.

3

6- Açılan sayfadan bilgisayar başladığında otomatik olarak başlamasını istemediğiniz programı seçebilirsiniz. ( Bu’nun bilgisayar hızıma çok faydası olacaktır.)

7- Devre Dışı bırakmak istediğiniz programın üzerine tıklayın ve sağ alt köşeden devre dışı bırak deyin.Aşağıda ki gibi.

4

Bu Yazıda Burada Bitti!

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap