İnternet'te Güvenli Bir Şekilde Geziniyor muyuz? | Pc Webim
Ana Sayfa » Bilgisayarİnternet » İnternet’te Güvenli Bir Şekilde Geziniyor muyuz?
Bilgisayar İnternet

İnternet’te Güvenli Bir Şekilde Geziniyor muyuz?

İnternet’te Güvenli Bir Şekilde Geziniyor muyuz?

Günlük İnternet’in başında azımsanmayacak şekilde fazla zaman harcıyoruz. Peki, internet te gezinirken ne kadar güven içindeyiz. Aslında herkes güvende olduğunu sanır ama istatistikler öyle göstermiyor. Dünyaca bilinen ve İnternet güvenliği hakkında uzman bir şirket olan AVG firması araştırmaları sonucu yayınladığı raporlarda ülkeleri internet güvenliği sırasına göre sıraladı.

Bu rapor sonuçların göre Dünyada her 73 kişiden biri internet ortamında güvenlik saldırılarına uğruyor. Raporda ilginç bir nokta var o da Türkiye’nin ilk sıralarda yer alması.

Türkiye de yaklaşık olarak her 10 kişiden biri saldırıya uğruyor. Türkiyeyi takip eden ülkeler ise şöyle; Rusya 15 kişiden bir saldırı ile Türkiyeyi takip ediyor. Rapordaki sonuçlara göre en güvenilir ülkeler sırasında ilk yerlerde yer alan Ülke Japonya da ise yaklaşık 403 kişiden 1 i saldırılara maruz kalıyor. Japonya teknoloji konusunda ve bilinç konusunda ileri seviyede olduğundan bu sonuç hiç şaşırtıcı değil.

İnternet’te güvenli gezinmenin ilk kuralı bilinçli olmaktır. Bilinçli bir internet kullanıcısının güvenlik saldırılarına maruz kalma riski daha az.

javada-yeniden-guvenlik-acigi-manset_640x3601

 

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap