İnternet Hızınızı Ne Zaman Test Ettiniz? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » İnternet Hızınızı Ne Zaman Test Ettiniz?
İnternet

İnternet Hızınızı Ne Zaman Test Ettiniz?

Gün içerisinde internette ne kadar zaman geçiriyorsunuz? Peki, internetinizin ne kadar hızlı olduğunu en son ne zaman test ettiniz? Belki de şimdiye dek kullandığınız internetin hızını hiç test etme gereği duymadınız. Ya da onlarca kişi gibi siz de internet hızını ölçmek için birkaç dakikanızı ayırmanın yeterli olduğunu bilmiyorsunuz. Yoksa bunu ücretsiz olarak yapabileceğinizi de mi bilmiyorsunuz?

İnternet aboneliği açtırdığınızda her ay ödediğiniz ücretin ne kadar olduğu, özellikle ne kadar hızlı bir internet istediğinize bağlı olarak belirleniyor. Ancak pek çok nedenle abonelik işlemleri esnasında belirtilen hızda internet kullanamıyor da olabilirsiniz. Bunu öğrenmenin en kolay yolu ise yine internet! Sadece tek bir tıkla hızınızı ölçümleyebilirsiniz. Bu sayede internet aboneliği için seçtiğiniz firmayla bu konuyu görüşmek isteyeceksiniz.

İnternet Hızımı Nasıl Test Edilir?

Öncelikle sizi daha fazla bekletmeden internet hızını ölçmek için Hizturk.com web adresine tıklamanız gerektiğini belirtelim. Bu sitede hiçbir ücret ödemeden ya da hiçbir üyelik işlemi, benzer prosedürlere girmeden kullandığınız internetin hızını ölçebiliyorsunuz. Birkaç saniye içerisinde hızınızı net bir şekilde ekranda görebilirsiniz. Siteye girdiğinizde karşınıza çıkacak “başlat” yazısına tıklayın ve arkanıza yaslanıp sadece birkaç saniye bekleyin. İnternet hızını test etmek işte bu kadar kolay!

Test sonuçları internetin yoğunluğu durumuna bağlı olarak hafif de olsa değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle testi birkaç defa tekrarlamanız öneriliyor. En doğru veriye bu sayede kolayca ulaşabilirsiniz. Zaten internet hızını ölçmek sadece birkaç saniyenizi alacağı için testi tekrarlama noktasında da bir endişe yaşamanıza hiç gerek yok. Tek tıkla internet hızını ölçmenin keyfini hemen yaşayabilirsiniz.

İnternet Hızı Neden Önemli?

İnterneti hangi amaçla kullanıyor olursanız olun, internetin hızı çok önemlidir. İnternetinizin hızı düşük olduğunda, bir mailin karşı tarafa ulaşması için dahi bir süre beklemeniz gerekebiliyor. Oyunlarda takılmalar meydana gelebiliyor, film izlemek için filmi dakikalarca önce açıp beklemek zorunda kalabiliyorsunuz. Özellikle interneti iş amacıyla kullanıyorsanız internet hızı çok daha önemli bir kavrama dönüşüyor. Daha hızlı internet kullanmanın keyfini yaşamak herkesin hakkı!

İnternet hızınızı test etmek için: https://www.hizturk.com

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap