Fatih Wifi İnternet Şifresi | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Fatih Wifi İnternet Şifresi
Tanıtım Yazısı

Fatih Wifi İnternet Şifresi

Bu yazımızda sizlerle güncel Fatih wi-fi internet şifrelerini paylaşacağız. Fatih Projesi kapsamında birçok okulda kurulan akıllı tahtalar ve dağıtılan tabletler için kullanıma uygun şekilde modem ve internet bağlantıları mevcut. Bu bağlantılar, projenin okullara girdiği yıl olan 2012 yılında ve ilk birkaç ay içerisinde herkesin kullanımına açıktı. Ancak, şuan itibari ile öğrencilerin bu bağlantıyı kullanabilmeleri için Fatih Wifi şifresini bilmeleri gerekiyor. Fatih internet bağlantısını kullanmak istediğiniz tablet, bilgisayar ya da telefon bağlantıları, yalnızca Fatih Wifi internet şifresi bilen kişiler tarafından sağlanabiliyor.

Fatih Projesi Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve eğitimde eşitlik ilkesine dayalı olarak yürütülen Fatih Projesi, 2010 yılında gündeme gelmiş, 2011’de projenin planlama organizasyonu gerçekleştirilmiş, 2012’de ise ilk pilot uygulama ve arkasından da genel uygulamaya dökülmüştür.

Fatih Projesi kapsamında, yurdun dört bir yanındaki okullara ”Akıllı Tahta” adlı dev dokunmatik tahtalar yerleştirilmiş, internet aracılığı ile teknolojiye uygun ders anlatım ve görsel takip özelliği kazandırılmıştır. Ayrıca, Fatih Projesi kapsamında birçok okulda öğrencilere tablet dağıtılmıştır. Yakın gelecekte ise birçok öğrenciye bu proje dahilinde bilgisayar dağıtılacağı konuşuluyor.

Fatih Wi-Fi Şifresi Neden Var?

Fatih projesi ile birlikte okullara giren Wi-Fi internet bağlantısı, proje başlangıcında herkes için erişilebilir internet olarak kullanılmaktaydı. Ancak, birkaç ay sonra sistemin kullanıcı sayısını kaldıramaması, bu sebeple akıllı tahtaların bağlantılarının yavaşlaması neticesinde, bağlantı problemlerini gidermek adına wifi, şifre ile kullanılabilir hale geldi. Elbette okullarda dağıtılan tabletlerin de bu konuda etkisi büyük.

Zira tabletler ile yalnızca eğitim uygulamaları değil oyun oynama ihtimali de aktif olduğundan, çocuklar tarafından suiistimal edilen bağlantıların şifrelenmesi normal. Bu doğrultuda okullar ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak görüşü neticesinde, bu duruma bir dur denmesi amacı ile Wifi bağlantıları şifreli hale getirildi. Fatih Wi-Fi şifreleri zaman zaman değişerek güncelleniyor. Bu sebeple güncel şifreleri öğrenmek ve kullanabilmek için sık sık araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Fatih Wi-Fi İnternet Şifresi Nedir?

Fatih internet bağlantısı kuramayanlar ve güncel şifreyi bilmeyenler için derlediğimiz tüm bilgileri bir araya getirdik. Henüz Fatih wifi internet şifresinin ne olduğunu bilmeyenler için de bir açıklama yapalım. Fatih Wifi Şifresi, okullarda kullanılan akıllı tahta ve tabletlerin internet erişimini sağlayan Milli Eğitim Bakanlığı F@tih Bağlantı Ağı şifresidir. Bu şifreyi bilmeden, okulunuzun açık wi-fi erişimine bağlantı kuramaz ve bu nedenle ne eğitim ne de eğlence amacı ile interneti kullanamazsınız.

Güncel Fatih Wifi İnternet Şifreleri

Fatih modemlerinin sağladığı interneti kullanmak ve Wi-Fi özelliğinden faydalanmak için güncel şifreleri bilmeniz gerekiyor. 2019 yılı itibari ile proje kapsamında kullanılan, en bilinen ve geçerliliğini yitirmemiş şifreleri sizler için araştırdık. Şifreler, hala kullanıma açık olan şifrelerden yani güncel şifrelerden oluşuyor. Bu nedenle okulunuzda bulunan internetten faydalanmak için aşağıda paylaştığımız şifreleri kullanmanızda sakınca yok.

Belirtilen şifreleri kullanabilmeniz için akıllı telefon ya da tabletinizden Wi-Fi ayarlarına girmeniz gerekmektedir. Fatih Wifi Şifresini kullanmak için izlemeniz gereken yol şöyle;

Ayarlar’a gidin.

Ağ ve İnternet’i seçin.

Wi-Fi seçeneğini açık duruma getirin

Açılan Wi-Fi seçeneklerinden F@TİH modemini bulun.

İlgili modemi seçtikten sonra, güncel Wi-Fi şifrelerini tek tek yazarak deneyin.

Bu sayede şifrelerden birisi sizler için uygun bağlantıyı sağlayacak ve siz de Fatih modemine bağlanarak interneti kullanabileceksiniz.

Güncel Fatih Wi-Fi internet bağlantısı şifrelerini aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

https://www.teknozum.com/en-son-fatih-internet-sifresi-guncel/

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap