Demirdöküm Kombi Arıza ve Çözümleri Kombicozum.com’da! | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Demirdöküm Kombi Arıza ve Çözümleri Kombicozum.com’da!
Tanıtım Yazısı

Demirdöküm Kombi Arıza ve Çözümleri Kombicozum.com’da!

Demirdöküm kombi arıza ve çözümleri kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte araştırılmaya başlandı. Sadece Demirdöküm markasına ait tanımlanmakta olan sorun ve çözümler değil bilindik olarak ülkemizde kullanılmakta olan tüm markalara ait sorunlar ve çözümler Kombicozum.com ile sizlere aralıksız olarak paylaşılmaktadır. Kombilerde güncel olarak yaşamakta olduğumuz sorunlar 2 kısımdır. Bunlardan ilki kendi çözebileceğimiz olan sıkıntılardır. Diğer bir gurup sıkıntı ise servis ihtiyacı oluşturmaktadır. En sık rastlanan sorunlar ve çözümleri sizlere kısa bir şekilde izah edilecektir.

Demirdöküm Kombi Arızaları ve Çözümleri şu şekilde kısaca tanımlanabilir;

F0 Arıza Kodu: Su basıncı düşük olması durumunda bu hata verilir. Suyun basıncının artırılmasıyla birlikte sorun ortadan kalkar.

OC Arıza Kodu: Cihaz içerisinde bulunmakta olan dış hava sensörünün çalışmadığını gösterir. Bir süre beklenmesi durumunda çalışabilir. Çalışmaması durumunda reset atılabilir.

CC Arıza Kodu: Cihaz içerisinde Prosestatın veya bunun dışında baca sensörünün çalışmadığı anlamına gelmektedir. Sorun bir süre sonra kendiliğinden çözülmesi beklenir. Aksi bir durumda servis yardımı alınmalıdır.

F1 Arıza Kodu: Cihazın çalışması esnasında olması gerekenden fazla ısınma olduğunu gösterir. Parça değişiminin yapılması gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu: Cihaz içerisinde bulunmakta olan Ntc sensörü arızalı olmasından kaynaklı olarak kombinin sıcak su performansı azalmaktadır. Yetkili servis tarafından tamirinin yapılması gerekir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap