Skype Hesabı Nasıl Kapatılır ? – Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Skype Hesabı Nasıl Kapatılır ?
İnternet

Skype Hesabı Nasıl Kapatılır ?

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

İnternet üzerinden sesli ve görüntülü iletişim imkanı sunan Skype, ilk olarak 2003 yılında hizmete sunulmuştur. Görüntülü konuşma özelliği ile dünyanın pek çok yerinde kullanıcı sayısına ulaşan Skype, popüler sitelerin başında yer almaktadır. Özellikle yurt dışı görüşmelerinde Skype’tan görüntülü konuşma tercih edilmektedir. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan Skype, video konferans özelliği ile iş dünyasında da aktif olarak tercih edilmektedir.

Ancak kullanıcılar çeşitli nedenlerle hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Hesap silmek için Skype’ın herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Bu nedenle destek biriminden yardım alınması gerekmektedir.

İlk Olarak Kişisel Bilgileri Değiştirin

Skype.com üzerinden hesaba giriş yapıldıktan sonra bilgiler değiştirilmelidir. Bilgi değişikliğinin ardından destek biriminden yardım istenmelidir. Düzenle düğmesi kullanılarak bilgi değişikliği yapılmalıdır. Tüm bilgilerin rastgele değiştirilmesi gerekmektedir. İsim ve soyisim yerine “kkkk” şeklinde mantık dışı veriler girilmelidir. Zaten bu değişikliklerin ardından Skype aramalarında bulunmak imkansız hale gelecektir. Hesap somut olarak kapatılmasa da kullanıcı ulaşılmaz olacaktır.

Hesabı kesin olarak ortadan kaldırmak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmelidir. Hesap ancak bu şekilde kalıcı olarak silinmektedir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap