Agave Hakkında Bilgiler | Pc Webim
Ana Sayfa » Tanıtım Yazısı » Agave Hakkında Bilgiler
Tanıtım Yazısı

Agave Hakkında Bilgiler

Agave, çok uzun yıllar önce kültürel ve tıp alanında kullanılan bir bitki olmuştur. Ayrıca agave bitkisinin hemen hemen bütün kısımları bir şekilde kullanılmaktadır. Agave bitkisinin birincil kısım yani agave nektarı olarak bilinen sap, yaprak, çiçek ve özleri içermektedir. Bu bitki türünün daha çok tekila yapımındaki rolü ile ünlendiği bilinmektedir. Agave nektarı ise düzenli bir şekilde kullanılan şekerlere alternatif olarak kullanılmaktadır. Olgun olan bir bitkinin yaprakları kesilerek agave nektarı elde edilebilir. Genellikle agave bitkileri 15 yıl kadar uzamaktadır. Sonrasında yapraktan suyunu çıkaracaktır. Bu nektar normal şekere kıyasla biraz daha fazla kaloriye sahiptir. Ama daha tatlı olduğu için fazla kullanılmasına gerek yoktur. 

Agave Bitkisinin Yararları

Agave, fructans ve saponins içermektedir. Bu bitkinin kullanılması bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yararlıdır. Ayrıca tokluk hissini veren agave bitkisi iştahı keserek kilo vermeye yardımcı olabilir. İçeriğindeki antioksidan sayesinde cilt ve saç bakımına da iyi geldiği bilinmektedir. En önemli özelliği ise bilinçli bir şekilde kullanıldığı zaman kanser riskini azaltabilir.

Kalsiyum gibi önemli besin maddelerinde yüksek olduğundan sofra şekeri yerine kullanılabilir. Bu ürünü  https://www.thelifecoshop.com/organik-agave-surubu-660-gr-220 adresinde bulabilirsiniz. 

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap