Command & Conquer Generals Tam Ekran Sorunu

2307
Command & Conquer Generals

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir oynamakta olduğum Command & Conquer Generals oyununun ( çok zevkli bir strateji oyunudur.) tam ekran olmadığını farkettim. Ayarlardan ekran çözünürlüğüne baktığım zaman bilgisayarıma göre küçük oluyor yanlar boş kalıyor.

Dedim, abi benim buna bir çözüm bulmam lazım, böyle oynanmaz bu oyun. Kafaya taktım anlayacağınız. Daha sonra yaptığım araştırmalar çerçevesinde bir yöntem öğrendim şimdi bu yöntemi sizlere de göstereceğim.

Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle Belgelerim‘e giriyoruz.
  • Command and Conquer Generals Data dosyasını bulup içine giriyoruz.
  • Options.ini dosyasını not defteri ile açıyoruz.
  • Buradaki Resolution değerine ekran boyutunuzu veriyoruz. Ekranınız 1366×768 ise Resolution değerine 1366  768 yazınız.
  • Kaydedip çıktığınızda ekranın tam olduğunu göreceksiniz.

Bir teşekkürü çok görmeyin. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

17 YORUMLAR

  1. cok sagol kardesim… aklina,fikrine emegine saglik oyunu ilk ciktigindan beri pynuyorum teknoloji gelistikce seni bilgisayarlar aldim oyunu herzaman oynuyorum ama yeni bilgisayarlarda dedigin gibi tam ekran olmuyordu ayarlarda sayende onuda yaptik ellerine saglik ……

  2. ben de bu oyunu çok seviyorum fakat oyuna girip optionsa tıkladığım zaman oyundan atıyor. çözümü nedir? çünkü haritada çok hızlı ilerliyor mouse. Mouse yavaşlatıyorum ama yine de haritada çok hızlı ilerliyor binalara tıklayamıyorum , help me

  3. Kardeşim sırf sana teşekkür etmek için yazıyorum. 2 gündür tam ekran yapmayı arıyorum oyunu 4 kere ayrı yerlerden indirdim bulamadım ararken sana rastladım dediklerini yaptım 10 numara oldu çok çok teşekkür ediyorum kardeşim bitanesin.

YORUM YAZ