Zoom Hesabı Nasıl Silinir ? | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Zoom Hesabı Nasıl Silinir ?
İnternet

Zoom Hesabı Nasıl Silinir ?

Zoom, özellikle corona virüs sebebi ile okulların eğitim hayatına uzaktan devam etmesiyle ve iş hayatının uzaktan devam etmesiyle popülerleşen toplu şekilde sesli ve görüntülü konferans gerçekleştirme uygulamasıdır.

Bulut tabanlı görüşme yapmaya olanak sağlayan Zoom uygulaması Eric Yuan tarafından 2011 yılında kurulmuştur.

Uzaktan eğitim döneminin yavaş yavaş bitmesi ile birlikte gerek öğretmenler, gerek öğrenciler zoom hesabı silme ile ilgili bir arayışa girmişlerdir.

Ayrıca son dönemlerde zoom uygulaması ile ilgili güvenlik açıkları olduğu ortaya çıkmıştı. İlk olarak IOS uygulaması üzerinde Facebook İle Giriş yap özelliğinin kullanıcı verilerini facebook’a paylaştığı ortaya çıkmıştı ardından yayınlanan bir güncelleme ile bu açık düzeltilmişti.

Zoom uygulaması tıpkı WhatsApp gibi uçtan uca şifreleme (E2E) sistemi kullandığını ve hackerlar tarafından görüşmelerin izlenemeyeceğini iddia etmesine rağmen daha düşük bir şifreleme sistemi olan AES’i kullandığını itiraf etmişti.

Ayrıca net bir ifade olmamakla birlikte Zoom uygulamasının kullanıcı verilerini 3. parti şirketler ile paylaştığı ortaya çıkmıştı. Ancak bu durum ile ilgili kesin bir kanıt mevcut değil.

Güvenlik açığı ile ilgili bu tarz haberlerin çıkması ile birlikte bir çok kullanıcı zoom hesabı silmek ile ilgili araştırmaya girişmişlerdir. Bu yazıda adım adım zoom hesabını nasıl silebileceğinizi anlatacağım.

  • Öncelikle https://zoom.us/signin adresi üzerinden zoom hesabımıza giriş yapalım.
  • Giriş yaptıktan sonra hesap profilimizde “Terminate my account” ifadesini göreceksiniz buna tıklayın.
  • Karşımıza aşağıdaki gibi onay ekranı gelecektir “Yes” butonuna tıklıyoruz.

Yapmanız gereken bütün işlemler bu kadardı. Artık Zoom hesabınız kalıcı olarak silinmiştir. Zoom’u tekrar kullanmak isterseniz yeni bir hesap açabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap