Youtube Üzerinden Para Kazanma ve Püf Noktaları | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » Youtube Üzerinden Para Kazanma ve Püf Noktaları
İnternet

Youtube Üzerinden Para Kazanma ve Püf Noktaları

Günümüz çerçevesinde son derece popüler olan internet üzerinden para kazanma olanaklarından en çok tercih edileni YouTube’dır. YouTube web sitesinden doğru düzgün bir şekilde para kazanabilmek için sürekli hit alacak, özgün ve kaliteli videolar hazırlanmalıdır. Ayrıca gerek videolar beraberinde gerekse farklı yöntemler ile kanalınıza aboneler toplamalısınız. İnsanlar da sizlerin bu kaliteli videolarınızı seyrettikçe Adsense hesabınıza para gelecektir. Para kazanabilmeniz için de ilk olarak Adsense hesabını kanalınıza ayarlamalısınız. Adsense reklamları ekleyebilmeniz içinde bazı işlemler yapmalısınız. Özellikle Adsense YouTube reklamlarını Türkiye’ye kapatmış durumdadır bu yüzden bu işlemler son derece uğraştırıcı bir çeşit hal alabilmektedir. Ancak bizim konumuz şimdilik bu değildir.

Youtube2
Kaliteli Videolar Yükleyin

Kanalınızı açtıktan sonra birbirinden kaliteli videolar oluşturarak insanları kanalınıza çekmeye başlayabilirsiniz. YouTube beraberinde para kazanabilmeniz için hiç bıkmadan, sıkılmadan oldukça kaliteli videolar eklemelisiniz. Bu yükleme işlemlerini de aralıksız bir şekilde yapmalı ve güncel tutmalısınız. Fakat üyeliğinizin her zaman aktif olabilmesi, bazı sebeplerden dolayı hesabınızın kapatılmaması amacı ile de bir ek çaba sarf edebilirsiniz. Asla illegal içerikler paylaşmayın. Yüklediğiniz videolar da kesinlikle ilgi çekmeli ve son derece yüksek oranlarda “Dislike” taşımamalılar. Videoların uzunluk dereceleri de uygun olmalıdır ki bu videolar insanlar tarafından sıkılmadan izlenebilsin. Videolarınızı arkadaşlarınıza göndererek de reklamlara tıklamalarını söylememelisiniz. Çünkü Google şirketinin algoritmaları bu tıklamaları tespit ediyor ve Adsense üzerinden ban yemenizi sağlıyor.

Youtube3

Videoları Daha Yüksek Oranlarda İzletebilmek

Yüklediğiniz videoları daha yüksek seviyelerde izletebilmek bazı YouTube kanal sahiplerinin istediği bir unsurdur. Kanalınızı açtığınızda ilk açtığınız için hitleriniz oldukça düşük oranlarda olacaktır ki bu durumda asla pes etmemeli ve sürekli olarak video yüklemesine devam etmelisiniz. İlk hedefiniz de videolarınıza hit çekmek olmalıdır. Bunun için de kalitelerine güvendiğiniz bazı videoların reklamlarını yaptırabilirsiniz. Yine bazı reklam ağlarına da katılabilir ve videolarınızı seyrettirebilirsiniz. Bunlara ek olarak beğeni oranları, abone oranları yüksek olan Instagram veya Facebook sayfaları ile kanalınızı duyurabilirsiniz. Buna da Twitter dahil olmaktadır. Önemle dikkat etmeniz gereken bir diğer püf nokta da kanalınız beraberinde Facebook sayfasının ilgi alanlarının, kategorilerinin birbirlerine çok yakın olmaları önem arz eder.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

3 Yorumlar