YouTube: Sorun Bende Değil Sende | Pc Webim
Ana Sayfa » İnternet » YouTube: Sorun Bende Değil Sende
İnternet

YouTube: Sorun Bende Değil Sende

Dünyanın en çok kullanılan video izleme servisi YouTube kullanıcılara video izlerken yaşadıkları sorunlar için net bir açıklama yaptı. YouTube üzerinde video izlerken videolarınızın takıldığına, video izlerken kesildiğine veya bazen videoların açılmadığına şahit olabiliyorsunuz. Bu problemlerin kaynağının ne olduğunu kestirebilmek ise oldukça zor. Eğer kablosuz bağlantı kullanıyorsanız kablosuz ağınızdaki sinyal problemleri, yetersiz internet bağlantı hızı, aynı anda yürütülen işlemler, yazılımsal problemler ve internet tarayıcılarına özel durumlar video izleme keyfinizi baltalayabiliyor. Bu tür problemlerin bir başka nedeni de video hizmeti veren sunucuya özel olan problemler.

YouTube kendi sunduğu videolarla ilgili olarak söz konusu problemlerin kendi sunucularından kaynaklı olmayacağını belirtiyor ve topu kullanıcıların internet servis sağlayıcılarına atıyor. Google bu amaçla YouTube üzerindeki video oynatma problemlerinin ve düşük kalite video oynatımlarının nedenini anlatan bir video kalite raporu yayınladı.

Raporun yayınlandığı sitede bir de internet servis sağlayıcınızın video oynatma performansını ölçen bir araç yer alıyor; fakat bu araç şu an için ülkemizde hizmet vermemekte. YouTube kullanıcıları ilerleyen zamanda tekrar denemeleri konusunda uyarıyor; bu da bu aracın ülkemizde de hizmete açılabileceğine işaret ediyor. Söz konusu sayfaya bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz.

Youtube

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap