Wp Seo Uyumlu Tema Yapmak | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » Wp Seo Uyumlu Tema Yapmak
Genel

Wp Seo Uyumlu Tema Yapmak

Merhaba bu makalemde sizlere wordpress için seo uyumlu bir temada bulunması gerekenler yada seo uyumlu tema yapacak iseniz eklemiz gerekenleri anlatacağım.

>> Görsellik

Görsellik içerik ile aynı doğrultuda oluşturulmalı, sitenin içeriğini yansıtmalı. Tema şablonunun yapısı, kullanılan resimler veya yazılar arasında bir bütünlük olmalı. Bu bütünlüğün sağlanması durumunda akılda kalıcı bir tema oluşturulmış demektir.

>> Navigasyon

Günümüzde pek çok site artık hazır sistem ile oluşturuluyor bunu dışındaki pek çok Html, Php ve Asp ile bireysel olarak oluşturulan siteler ziyaretçi açısından büyük bir karmaşa yaratmaktadır. Çünkü içerikler arasında hiç bir bağ kurulmadan sitede navigasyonu kolaylaştırmak mümkün değildir. Anasayfada tüm yazıları göstermek, sadece ziyaretçinin kafasını karıştırmaktadır.

>> Hız

Bir sitenin hızı ziyaretçi sayısının artmasında olduğu kadar SEO’da da etkilidir.

Bir site ne kadar hızlı ise, bir şekilde siteye gelen ziyaretçi sitede başka sayfaları dolaşmakta daha eğimi olacaktır. Dolayısıyla site içerisinde ziyaretçinin geçirdiği süre artacaktır

>>Kullanıcı Etkileşimi

Sitelerimizi sosyalleştirmeliyiz.Kullanıcıların içeriklerimize katkıda bulunması bunun en iyi yoludur. Bir kullanıcının yorum yapması sitenin sosyalleşmesini sağlar.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap