Wordpress Seo Eklentileri | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » WordPress Seo Eklentileri
Genel

WordPress Seo Eklentileri

Gzippy

Sitelerin html kodlarını %70 – %80 oranlarına kadar sıkıştırarak sayfaların hızlı açılmasını sağlayan önemli bir özelliktir. Arama motorları artık sitelerin hızlarını da kriter olarak ele aldıkları için, sitelerin gzip özelliğini kullanmasını da olumlu olarak değerlendirilmektedir.

Scripts Gzip

Bu eklenti ile de sitenizdeki html dışı harici dosyaların sıkıştırılmasını sağlarsınız. Bunlar css ve javascript dosyalarıdır. Dosya boyutlarında büyük tasarruf sağlayan bu eklentiyi de kullanarak sitenizin gözle görülür şekilde hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

W3 Total Cache

WordPress gibi dinamik yapıya sahip bir wep sitesi,etiketler,kategoriler,son yazılar,yorumlar vs. derken 100 lerce sorgu çalışmaktadır. Bu sorgular sunucuyu yorduğu kadar kullanıcıları da yormaktadır. W3 Total Cache eklentisini kullanarak wordpress sitelerin statik bir yapıya bürünmesini sağlayabilir ve sitelerinizin  1 saniyeden daha hızlı açılmasını bile sağlayabilirsiniz.

Wp- Optimize 

Veritabanının gereksiz yere şişmesini sağlayan pek çok gereksiz veriyi temiz-leyerek hızlandırma sağlamaktadır.Yazı sürümler,onaysız yorumlar,spam yorumların silinmesini, veritabanı tablolarının da optimize edilmesini sağlar.

Clean Options

WordPress üzerinde eklentilerin kaldırılması, o eklentiye ait veritabanı tablolarının silinmesini çoğu zaman sağlayamaz. Bu sebeple, kuruşan ve sonra kaldırılan eklenti sayısı arttıkça gereksiz veritabanı tablolarının sayısı da artacaktır.Kullanılmayan veritabanı tablolarının tespit edip silmenizi sağlayan ancak biraz da uzmanlık gerektiren bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap