Wordpress Neden Bu Kadar Başarılı? | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » WordPress Neden Bu Kadar Başarılı?
Genel

WordPress Neden Bu Kadar Başarılı?

WordPress Neden Bu Kadar Başarılı?

Artık günümüzde internet ortamında her geçen gün yeni sayfalar, yeni bloglar, yeni siteler eklenmektedir. Bu sitelerin yarısına yakını belki daha fazlası WordPress altyapısı ile kurulmaktadır. WordPress ilk oluşturulduğu zaman bir blog sitesi oluşturma amaçlı kullanılıyordu ama günümüzde sadece bir blog sitesi sayfaları için değil forum siteleri için, e-ticaret siteleri içinde kullanılmaktadır.

Ve şuan sitelerini WordPress yardımıyla açanların sayısı milyonları geçmektedir. Peki, WordPress nasıl bu kadar başarılı olabildi? Bu başarının sebeplerinden bazıları kendi kod yapısının başarılı olması ve kendi içerisinde bir WordPress Dünyası kurması bunu ekosistem olarak geliştirmesi diyebiliriz. WordPress ilk kurulduğu zaman siteniz için gerekli her kod bulunmayabilir bu nedenle kendi ekosistemi dediğimiz içerisinde siteniz için farklı farklı ve gerekli kodlar bulunmaktadır.

Örnek verecek olursak siteniz e bir oyun eklemek istiyorsunuz Adam Asmaca oyunu. Bu oyunun kodunu WordPress paketinde bulamayabilirsiniz. Bu oyunu bulmak için WordPress’in ekosistemi içerisindeki eklentilerde oyunun adını yazıp aradığınız zaman uygun kodlar önünüze serilebilmektedir. WordPress bundan dolayı bugün bir numara haline gelmektedir.Wordpress 4.0

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap