WordPress de Eklenti Olmadan Yukarı Çık Butonu Oluşturmak | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » WordPress de Eklenti Olmadan Yukarı Çık Butonu Oluşturmak
Genel

WordPress de Eklenti Olmadan Yukarı Çık Butonu Oluşturmak

Bir İnternet sitesinde Yukarı Çık linkinin olması ziyaretçiler ve site sahibi açısından büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü yazılarla dolu bir sayfada yazının en altına inen ziyaretçi üst kısma çıkmada biraz zorlanabilir uzun zaman alır. Bu da ziyaretçi açısından oldukça sıkıcı bir durumdur. Bu nedenler sitenizde Yukarı Çık linki oluşturarak ziyaretçinizi bu sıkıntıdan kurtarabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri uygulamanız gerekmektedir.

 

  • Yapmamız gereken ilk şey Temanızda bulunan footer.php  dosyasını açmak ,

 

</body ></html>

Kodlarının üzerine

<p id=”page-top”><a href=”#sayfaustu” title=”Sayfanın başına dön”>Yukarı Çık</a></p>

 

</head><body>

Kodunu ekliyoruz,
Daha sonraki aşama ise Temanızda ki header.php dosyanızı açmak olacaktır.

Kodlarının altına ise

<a id=”sayfaustu”></a>

Kodunu ekliyoruz,

Ve son olarak yapmamız gereken ise Temamızda ki stylee.css dosyasını açıyoruz ve uygun bulduğunuz bir boş alana ise

#page-top { position: fixed; display: block !important; display: none; /* Hide from IE6 */ bottom: 5px; right: 15px; padding: 2px 0 2px 20px; } #page-top a { font-weight: bold; color: #000000; font-size:14px; } #page-top a:active {text-decoration:none; font-size:12px;} #page-top a:visited {text-decoration:none; font-size:12px;} #page-top a:hover {text-decoration:none; font-weight: bold; color: #000000; font-size:16px;}

Yukarıda ki maddeleri uygulayıp verilen kodları eksiksiz olarak yazarsanız sitenizde Yukarı Çık linki sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.Kodunu ekliyoruz.

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap