WordPress Blogunuz Zararlı Site Olarak Algılanırsa Yapılması Gerekenler | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » WordPress Blogunuz Zararlı Site Olarak Algılanırsa Yapılması Gerekenler
Genel

WordPress Blogunuz Zararlı Site Olarak Algılanırsa Yapılması Gerekenler

WordPress Blogunuz Zararlı Site Olarak Algılanırsa Yapılması Gerekenler

Her blog yazarının amacı sayfasını güncel tutarak ziyaretçilerine hizmet vermektir. Bunun yanında da sayfasına gelen ziyaretçilerin güvenliğini üst seviye de tutmaktır. Yoksa tahmin edemeyeceği zararlar karşısında kalabilir. Bütün blog yazarları ve site sahibi böyle durumlarla karşılaşmak istemez. Ama bir gün sitenizde yazı paylaşmak için giriş yaparsınız ama birden bir uyarı gelir bu site zararlı, ya da bilgisayarınıza zarar verebilir diye uyarı veriyor bu durumda ne yapmalıyız.

 1) Bu güvenlik zafiyeti kodlardan kaynaklanabilir bu nedenle temanızı bir süreliğine değiştirebilirsiniz. Mevcut kodları virüs taramasından geçirip yapabilirsiniz.

 2) Bazende bu olay anahtar kelimelerden kaynaklanabiliyor. Bazı blog yazarları daha çok ziyaretçi çekmek için başlıkla alakalı olmayan anahtar kelimeler yazmış olabiliyor. Bazı tarayıcılar ya da filtre programları böyle durumlarla karşılaştığında site güvenli değil uyarısı verebiliyor. Bu nedenle anahtar kelimelerinizi kontrol edin ve gerekiyorsa silin.

 3) Güvenilen bir FTP programı yardımıyla sunucuya bağlanıp dosyalarınızı kontrol edebilirsiniz. Hatta gerekirse bu dosyaları kişisel bilgisayarınıza indirip virüs taramasından geçirebilirsiniz. Herhangi bir sorun yoksa dosyaları tekrar yükleyebilirsiniz.

wordpress tema seçimi

Yazar hakkında

Site varsayılanı

21 Yaşında teknoloji ve internet sektörüyle yakından ilgilenen bir girişimciyim....Wordpress alanında uzman, seo ve temaları konusunda Profesyonel derecede bilgiliyim.

Yorum Yap