WordPress 3.8’e hoşgeldiniz | Pc Webim
Ana Sayfa » Genel » WordPress 3.8’e hoşgeldiniz
Genel

WordPress 3.8’e hoşgeldiniz

WordPress ücretsiz ve açık kaynak kodlu, çoğunlukla dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, gönüllü geliştiriciler tarayından geliştirilmiştir. WordPress bazı harika, dünya görüşünüzü değiştirecek haklara sahip olduğunu GPL lisansıile beraber gelmektedir.

  1. Ne için istiyorsanız o amaçla bu programı kullanmak için tam anlamıyla özgürsünüz.
  2. Kaynak kodlara erişebilirsiniz. Programın nasıl çalıştığını inceleme ve isterseniz değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz.
  3. Orijinal programın kopyalarını dağıtma, dolayısıyla komşunuza yardım edebilme özgürlüğüne sahipsiniz.
  4. Değişiklik yaptığınız sürümü başkalarına dağıtma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu sayede uygulamayı kullanan kişilere değişikliklerinizden faydalanma şansı tanımış olursunuz.

WordPress, sizin gibi insanların arkadaşlarına WordPress’i anlatması ve binlerce firmanın ve servisin WordPress etrafında konuşlanmış uygulamaları ile büyüyor ve bizler, her seferinde hakkımızda iyi bir şeyler söylendiğinde gururlanıyoruz. Sadece ilk önce marka yönergelerimize bir göz atsanız yeter.

WordPress dizininde yer alan her eklenti ya da tema %100 GPL uyumlu ya da benzer bir ücretsiz lisansa sahiptir, böylece rahatça eklenti ve temabulabilirsiniz. Eğer bir başka kaynaktan eklenti ya da tema bulursanız GPL olup olmadığını sorun. Eğer WordPress lisansına saygı göstermiyorlarsa, kendilerini hiç bir şekilde önermiyoruz.

Tüm yazılımların bu özgürlüklerle beraber dağıtılmasını istemez misiniz? Biz istiyoruz! Daha fazla bilgi için Free Software Foundation (Özgür Yazılım Oluşumu) sitesine bir göz atın.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap