Windows 7 “Sınıf Kaydedilmemiş” Hatası Çözümü | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » Windows 7 “Sınıf Kaydedilmemiş” Hatası Çözümü
Hata Çözümleri

Windows 7 “Sınıf Kaydedilmemiş” Hatası Çözümü

Windows 7

Windows 7’nin üzerine windows 8, windows 8.1, windows 10 çıktı ama ben de dahil olmak üzere hala windows 7 kullananlar binlerce bilgisayar var. Haliyle kullanıcılar da bazı sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bu yazımızda bahsedeceğimiz hata ise “Sınıf Kaydedilmemiş” hatası.

Sınıf kaydedilmemiş hatası ile genellikle google chrome’da herhangi bir dosya indirip klasörde göster butonuna tıkladığınız zamanlarda karşılaşıyorsunuz. Bunun haricinde utorrent gibi yazılımlarda indirdiğiniz dosyayı klasörde göster yaptığınız zamanda bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Yine tüm hatalarda olduğu gibi bu da sinir bozan bir hata. Bu yazımızda bu hataya çözüm getireceğiz. Bizzat kendi bilgisayarımda denemiş olduğum bir yöntemdir.

  • Öncelikle C:/windows/system32/ yolunu takip ediyoruz.
  • Buradan cmd.exe isimli dosyayı bularak çalıştırıyoruz ve ekrana takeown/f explorerframe.dll komutunu yazıp enter’a basıyoruz.
  • Bu işlemi explorerframe.dll isimli dosyamıza taşıma,değiştirme gibi izinler verebilmek için yapıyoruz.
  • C:/windows/system32/explorerframe.dll yolundaki bu dosyaya sağ tıklayarak özellikler>güvenlik adımını uyguluyoruz ve tüm kullanıcılara izin veriyoruz. Verilmemiş yetkilerin tümüne izin veriyoruz.
  • Daha sonra buraya tıklayarak explorerframe.dll dosyasını indiriyoruz ve C:/windows/system32/explorerframe.dll yoluna atıyoruz.

Bütün işlemler bu kadar. Artık Sınıf Kaydedilmemiş hatası ile karşılaşmayacaksınız.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

2 Yorumlar