Windows 10 Sim Problemi Çözümü | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » Windows 10 Sim Problemi Çözümü
Hata Çözümleri

Windows 10 Sim Problemi Çözümü

Windows 10 yapı 10051 ile beraber ummadık hatalar gelmeye başladı. Windows 10 Yapı 10051’e ait birde hataları arttırıyor.

Bu hata bilinen hataların dışında farklı bir hata diyebilirim. Aniden karşıma çıktı ve oldukça canımı sıktı açıkcası. Bir çok kaynak okudum araştırdım ettim fakat bir çözüme varamadım. En son deneme yanılma yöntemi ile bir çözüme ulaştım ve tek çözüm bu.

Windows 10 Yapı 10051 yükleyen kullanıcılar daha sonradan SIM cart pin kodlarını bir türlü giremez oldular. Ne zaman pin kart girilse telefona bir reset atılmadan girilemiyordu. Bu sorunu kökünden kaldıracak yöntem oldukça basit. Uzun uğraşlar sonucunda böyle basit bir çözüm bulabildik. Tek yapmanız gereken;

 

Ayarlar > Sistem > Phone

ve orada yer alan SIM adı altında Sım security‘i devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra pin kodunuzu girmenizi isteyecek ve bu sefer kabul edecektir.

Eğer bu adımları uyguladınız ve sorununuz çözülmediyse eğer başka bir çözüm yolu yok. Bir çok kişi telefoncuya da gönderse dünyanın parasınıda ödese boş. Çözümü yapabilen yok. Bundan başka bir çözüm yolu şuana dek sunulmadı.

Bu güncellemeyi yüklemeyen varsa eğer yani yapı numarası 10051 almayan varsa eğer almasın bence. Bir çok sorunu beraberinde getirdiği yetmedi birde çözüm yolu yok sorunların. Windows 10 sorununuz çözülmediyse eğer garantiyede gönderseniz bir şey değişmiyor. İki gün sonra yine aynı hatayı almakla karşılaşıyorsunuz.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap