Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı! | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı!
Teknoloji

Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı!

Kısa süre önce masaüstü sürüm için yayınlanan yıldönümü güncellemesi ile birlikte gelmesi beklenen Windows 10 Mobile güncellemesi bugün geldi. Microsoft’un mobil güncelleme için ek süre istediği Windows 10 Mobile resmi olarak geldi.

Kısa süre önce masaüstü sürüm için yayınlanan yıldönümü güncellemesi ile birlikte gelmesi beklenen Windows 10 Mobile güncellemesi bugün geldi. Microsoft’un mobil güncelleme için ek süre istediği Windows 10 Mobile resmi olarak geldi.

Bir kaç hafta önce masaüstü sürüm için yeni bir güncelleme gönderen Microsoft mobil işletim sistemi olan Windows 10 Mobil yıldönümü güncellemesini tam bitiremediğini ve ek bir süre isteyip sıkı bir çalışma başlattığını söylemişti. Son açıklamanın üstüne çoğu kullanıcı hayal kırıklığı yaşayıp Microsoft’u eleştiri yağmuruna tutmuşlardı. Ancak bu eleştiri yağmurundan sonra sunulan güncelleme beklentileri karşıladı.

yenidenbaslat

Neler Geldi?

Windows 10 Mobile Yıldönümü güncellemesi geldi fakat uzun süre sonra gelmesi ve Microsoft’un ek süre istemesi beklentileri bir hayli tavana çıkardı. Ancak öyle abartılacak bir yenilik gelmedi. Masaüstü platformda oluşan heyecan mobil platformda ne yazık ki o heyecanı pek yaşayamadı. Windows 10 Mobile yıldönümü güncellemesi ile gelen bir özellik ise dikkatlerden kaçmadı. Gelen yeni bir özellik parmak izi tarayıcısı desteği olarak görüldü. Bunun yanında yeni ve farklı emojiler kullanılabilir şekilde gelmişti.

Şunu belirtelim gelen güncellemeyi herkes aynı zaman diliminde alamayacaklar. Güncelleme bir sıraya göre dağıtılacak. Sıralama derken kısaca telefon modeliniz bulunduğunuz bölge ve sürüm numaralarınız ile değişiyor. Yani hem öncelik hemde daha geç alma ihtimaliniz değişiyor. Güncellemenin geldiğini kontrol etmek isterseniz eğer, cihazınızın ayarlar bölümünden kontrol etme imkanına sahipsiniz. Kontrol edemeyen kullanıcılar telefon modellerini yorum olarak yazarlar ise yardımcı olabiliriz.

Kademeli bir şekilde gelecek olan güncelleme tabii ki çok geç bir sürede gelemeyecek. En fazla tüm kullanıcılara 10 gün içinde gelmiş olacaktır.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap