Windows 10 “Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik” Hatası | Pc Webim
Ana Sayfa » Hata Çözümleri » Windows 10 “Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik” Hatası
Hata Çözümleri

Windows 10 “Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik” Hatası

Windows 8’den Windows 10’a geçiş yapan kullanıcılar genellikle internet bağlantılarında sorun yaşıyorlar. Bu yazımızda bu soruna açıklık getireceğiz.

Windows 10’da internete bağlandığınız zaman sağ alt kısımda bulunan Wireless simgesinin üzerinde sarı bir ünlem işareti bulunur. Sarı ünlem bulunduğu sırada haliyle internete de bağlanamazsınız. Sorunları gider seçeneğini denediğiniz zaman da “Bu bilgisayarda bir veya daha çok ağ protokolü eksik” hatası ile karşılaşırsınız. Kısacası her türlü eliniz kolunuz bağlı kalır 🙂

windows-10-ağ-sorunu

Windows’un resmi sitesinde soruna bir çözüm getirilmiş. Bu linke tıklayarak çözüme ulaşabilirsiniz. Çözüm bana biraz uzun geldiği için ve ziyaretçilerimizin teker teker bu adımları uygulamasını istemediğim için tüm kodları .bat dosyasına yazdırdım. Sorunun çözümü için tek yapmanız gereken aşağıdaki “Dosyayı İndir” butonundan Windows 10 Ağ Sorunu Çözücü.bat dosyasını indirmek ve “Yönetici Olarak” çalıştırmak.

Daha sonra arkanıza yaslanın ve her şeyin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlandığı zamanda bilgisayarınızı Yeniden Başlatın ve internet bağlantısının keyfini sürün.

İndir

Yukarıdaki dosyayı indirmek istemiyorsanız Başlat’a girip cmd yazarak komut istemcisini Yönetici Olarak Çalıştırın ve sırasıyla aşağıdaki komutları girin.

netsh int ip reset a.txt
netsh winsock reset
netsh winhttp reset proxy
netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap

1 yorum