Whatsapp'ta GIF Dönemi Başlıyor | Pc Webim
Ana Sayfa » Teknoloji » Whatsapp’ta GIF Dönemi Başlıyor
Teknoloji

Whatsapp’ta GIF Dönemi Başlıyor

WhatsApp’a yeni gelecek güncelleme ile artık GIF desteği geliyor.

Son zamanlarda oldukça fazla gelen yenilik ve güncellemeler ile dikkat çekmeyi başaran WhatsApp’a bir yeni güncelleme daha gelecek.

WhatsApp’a yeni gelecek güncelleme ile artık GIF desteği geliyor. 

Son zamanlarda oldukça fazla gelen yenilik ve güncellemeler ile dikkat çekmeyi başaran WhatsApp’a bir yeni güncelleme daha gelecek. Yeni güncelleme ile beraber artık GIF desteği gelecek.Bu güncellemeden sonra artık kişiler karşılıklı WhatsApp üzerinden GIF gönderimi yapabilecek. Mesajlaşmanın dışında WhatsApp üzeri dosya gönderimi sağlanırken, GIF desteğininde gelmesi artık daha fazla deneyim yaşanmasını sağlayacak. Kullanıcılar şimdi GIF desteği ile hareketli resimler gönderme imkanını elde edecek.

GIF Popüler

Özellikle belirtmekte fayda varki GIF’ler mesajlaşmada büyük önem taşıyacak hale gelmiş. WhatsApp bunun üzerinde iyileştirme çalışması yaparken GIF desteği ile daha eğlenceli bir mesajlaşma hizmeti verecek. Bunun yanında Galaxy Note 7 cihazları olanlar S-Pen ile hareketli GIF’ler oluşturabilecekler. Oluşturulan GIF’ler direk bir şekilde gönderime sunulacak. Bu bakımdan WhatsApp’ın gelecek yeni güncellemesi GIF deneyimi yaşatması bakımından büyük önem taşıyor.

Rootlu Cihazlarda Zaten Kullanılıyordu.

Elde edilen bilgilere göre rootlu cihazlarda WhatsApp’ın GIF özelliği zaten kullanılıyordu. Ancak root teknik bir işlem içerdiğinden dolayı her kullanıcı bunu yapmamıştı. WhatsApp’a gelen güncellemenin ardından tüm kullanıcılar bu özelliği kullanacak. Şuan WhatsApp’a gelecek olan güncellemenin geliş tarihi bilinmese bile önümüzdeki günlerde gelebilir. İlerleyen günlerde WhatsApp’ın resmi açıklaması ile GIF desteği ne zaman gelecek net bir şekilde öğrenilecek. WhatsApp‘a bu güncellemenin gelmesi geç düşünülse bile kullanıcılar bu haberi okuyunca eminizki sevinecekler.

Yazar hakkında

Harun Akar

12 yıldır editörlük yapan, teknoloji delisi tüm dilleri bilen bir manyaq

Yorum Yap