WhatsApp'a Nasıl Şifre Konur? | Pc Webim
Ana Sayfa » Mobil » WhatsApp’a Nasıl Şifre Konur?
Mobil

WhatsApp’a Nasıl Şifre Konur?

En aktif olarak kullanılan uygulamaların başında gelen WhatsApp uygulaması için, şifre koymak mümkün hale gelmiştir. Whatsapp üzerinden yapılan görüşmeler, mesajlaşmalar ve birçok işlemleri güvenlik altına almak için WhatsApp’a şifre koyma özelliği geliştirilmiştir.


WhatsApp için şifre koyma Yöntemleri

1-Akıllı cihazlarda bulunan market uygulaması üzerinden, smart applock ugulamasının indirilerek, cihaza yükleme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra smart applock uygulaması açılır. Bu aşamada ekrana gelen parola isteme alanına 7777 sayıları girilmesi gerekmektedir. Bu sayı applock uygulamasının sabit parolası olmaktadır. Daha sonrasında uygulamanın aktif olmasından sonra, cihazın ayarlar kısmına girilerek, şifre seçeneği seçilir. Bu ekranda istenilen desen belirlenerek, whatsApp için özel bir şifrenin belirlenmesine sebep olacaktır.

2-Yine aynı şekilde, akılı cihazlarda bulunan market sayesinde cihaza lock for whatsapp uygulamasının indirilmesi, gerekecektir. Bu uygulama sayesinde belirlenecek şifre sadece whatsapp uygulaması için geçerli olacaktır. Devamında bu uygulama cihaza kurularak, şifrenin belirlenmesi gerekecektir. WhatsApp uygulamasının her açıldığında parola isteyecektir. Doğru girildiği takdirde bir sıkıntı yaşanmadan içeriğinde bulunan verilere ulaşmak kolay olacaktır. Fakat şifrenin yanlış girilmesinden dolayı hiçbir veriye ulaşılmayacaktır.

3-Iphone, Ipad ve ipod gibi cihazlarda whatsapp uygulaması için şifrenin belirlenmesinde farklı yollar izlenilmesi gerekmektedir. Bu tarz cihazlara jailbreak yapılarak şifre koymak mümkün olacaktır. Bu işlemden sonra ise cihazacydia ve tweak gibi uygulamaların yüklenmesi gerekecektir.

Yazar hakkında

Emirhan BÜLBÜL

Yıllardır internetle haşır neşir, bir şeyler üretmeyi seven, müzik ve teknolojiyle arası iyi bir zat-ı muhterem.

Yorum Yap